Ania Lewandowska poleca ją od lat. Dlaczego woda kokosowa jest zdrowa?

Woda kokosowa uważana jest za jeden z tych napoi, który warto włączyć do swojej diety. Dlaczego tak jest? Postanowiłam to sprawdzić na sobie i zobaczyć co na ten temat mówi nauka, a także sama Ania Lewandowska.

Woda kokosowa: właściwości i wartości odżywcze

Woda kokosowa zawiera mnóstwo drogocennych składników, a także właściwości. Polecana jest w szczególności osobom, które narażone są na stres, cierpią na anemię czy hipokaliemię, czyli niedobór potasu. Osoby, które po spożywaniu alkoholu następnego dnia mają kaca, również mogą wypić wodę koksową. Badania naukowe potwierdzają, że woda kokosowa korzystnie wpływa na pracę układu krwionośnego, a także serca. Trzeba zwrócić uwagę także na skład wody kokosowej, która zawiera w sobie: magnez, potas, wapń, fosfor oraz witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i C, a także poziom elektrolitów jest niemalże identyczny, jak w osoczu ludzkiej krwi. Napój nie zawiera laktozy, ani cukru dlatego wodę koksową mogą spożywać osoby z nietolerancją laktozy czy też cukrzycy. Również picie tej wody wskazane jest dla dzieci, dlatego że płyn zawiera także kwas laurynowy, występujący w mleku matki. 

Letni detox. 4 proste przepisy na wodę, która pomoże oczyścić organizm

Woda kokosowa na odchudzanie

Woda kokosowa polecana jest także osobom bardzo aktywnym fizycznie i tym, którzy przykładają szczególną uwagę do diety. Co daje woda kokosowa? Skutecznie reguluje gospodarkę wodną i podkręca metabolizm. W odróżnieniu od innych izotoników i napojów energetycznych nawadnia organizm do 10 razy lepiej przy okazji dostarczając organizmowi niezbędnych mikroelementów. Jest w stu procentach naturalna i nie zawiera żadnych stabilizatorów, substancji słodzących, konserwujących czy regulatorów kwasowości. Ile kalorii ma woda kokosowa? Zawiera ona minimalną ilość kalorii i w zależności od tego na jaką pojemność się decydujemy to szklana 250 ml zawiera jedyne 47 kalorii. 

Jedz duże porcje, ale mniej kalorii i chudnij. Jak chudnąć i się najadać?

Ania Lewandowska o wodzie kokosowej 

Ania Lewandowska jest jedną z pierwszych osób, które zwróciły szczególną uwagę na wodę kokosową. Niejednokrotnie na jej Instagramie mogliśmy zobaczyć posty promujące spożywanie produktów na bazie kokosa, czy picie właśnie wody kokosowej. 

Piję ją regularnie, bo jako aktywy sportowiec wiem, jak ważne jest uzupełnianie elektrolitów traconych podczas wysiłku - pisze Ania Lewandowska na swoim blogu. 

Jak często pić wodę kokosową?

Woda kokosowa spokojnie może nam zastąpić izotoniki, dlatego najlepiej wybierać ją wtedy, kiedy wykonujemy intensywne treningi lub jesteśmy bardzo aktywni fizycznie. Nie ma badań, które mówiłyby o skutkach ubocznych podczas picia tego napoju. Ania Lewandowska zwróciła jednak uwagę na kobiety w ciąży, które również mogą pić ten cudowny napój, ale w ograniczonych ilościach. 

Niebezpieczeństwo „przedawkowania” wody kokosowej może wynikać z dużej ilości witaminy C, magnezu i potasu, które w nadmiarze powodują biegunkę, a co za tym idzie odwodnienie. Dodatkowo woda kokosowa może powodować problemy żołądkowe, a nawet skurcze macicy, co w ciąży jest szczególnie niebezpieczne.(Mowa tutaj o bardzo dużej ilości wody koksowej) - mówi Ania Lewandowska. 

Ania Lewandowska wypuściła spalacz tłuszczu, a ja go przetestowałam. Efekt? Sami sprawdźcie

Czy woda kokosowa działa? 

Postanowiłam zamienić zwykłe izotoniki, na wodę kokosową podczas intensywnych treningów. Moje spostrzeżenia są takie. Po pierwsze napoje izotoniczne w większości są sztucznie słodzone, a co za tym idzie jesteśmy w stanie wypić ich znacznie więcej (tym samym dostarczamy organizmowi znacznie więcej kalorii). Po drugie nawet kiedy wypijemy butelkę napoju izotonicznego po chwili znowu chcę nam się pić, dlatego nie nawadniamy organizmu tak bardzo, jak w przypadku wody kokosowej. Po trzecie po intensywnym treningu wystarczy szklanka wody kokosowej by maksymalnie zredukować niedobory mikroelementów, które wypościliśmy podczas ćwiczeń. Podsumowując woda kokosowa rzeczywiście działa i osoby, które uwielbiają smak kokosa tak, jak ja z pewnością powinny korzystać z jej dobrodziejstw. 

Czy woda kokosowa jest zdrowa? Badania mówią, że takCzy woda kokosowa jest zdrowa? Badania mówią, że tak Myfitness.pl

Owsiankę zamieniłam na śniadania białkowo - tłuszczowe. Czy zauważyłam jakąś zmianę?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.