Te 5 produktów w diecie gwarantuje piękny kolor opalenizny! Włącz je do swojego menu zanim rozpoczniesz sezon kąpieli słonecznych

Zapomnij o samoopalaczach i solarium. Wystarczy lekko zmodyfikować swoją dietę, żeby skóra pięknie, równo i szybko opalała się na złocisty kolor. Za sprawą menu możesz też o nią zadbać - uchronić przed skutkami ubocznymi opalania, takimi jak np. szybsze starzenie się.

Każda z nas chce mieć pięknie i równomiernie opaloną skórę. Najlepiej przez cały rok, ale latem najbardziej nam na tym zależy, bo odsłaniamy najwięcej ciała. Jeśli ty też należysz do miłośniczek złocistej, a do tego zdrowej opalenizny, kilka tygodni przed planowanym urlopem zmodyfikuj lekko swoje menu. Włącz do swojej diety więcej warzyw i owoców. Zawierają witaminy A,C i E, które doskonale przygotują twoją skórę na kontakt ze słońcem. Stanie się bardziej odporna na oparzenia, będziesz więc mogła więcej czasu bezpiecznie spędzać na słońcu. 

5 przepisów na czekoladowe desery do 150 kcal

Pomidory chronią przed szkodliwym działaniem słońca

Pomidory zawierają beta karoten, który doskonale wpływa na koloryt naszej skóry. Poza tym, jak wykazały badania naukowe, doskonale chroni ją przed szkodliwym działaniem promieni UV. Doskonale się składa! Akurat wiosna i latem pomidory są najsmaczniejsze i najbardziej wartościowe pod względem obecności cennych dla naszego organizmu składników. Jedz je w sałatkach, na kanapkach, pij sok pomidorowy. 

Pomidory zawierają karoten, który doskonale wpływa na skóręPomidory zawierają karoten, który doskonale wpływa na skórę Pinterest

Jagody gwarantują równomierną opaleniznę

Owoce te zawierają sporo polifenoli, które są odpowiedzialne m.in. za równomierne rozkładanie w skórze melaniny. Dzięki jedzeniu jagód unikniesz nieestetycznych przebarwień i będziesz mogła się cieszyć idealną opalenizną.

5 pomysłów na śniadania od Ani Lewandowskiej

Jagody zawierają polifenole odpowiedzialne za równomierne rozłożenie melaniny w skórzeJagody zawierają polifenole odpowiedzialne za równomierne rozłożenie melaniny w skórze Pinterest

Zielona herbata i szpinak chronią skórę przed nowotworami, na jakie naraża nas opalanie

Już kilka tygodni przed planowanym wyjazdem wakacyjnym, zamień czarną herbatę na zieloną. Podobnie jak jagody zawiera polifenole, które mają wpływ na opaleniznę, ale także chronią skórę przed chorobami nowotworowymi, na które naraża nas częste i długotrwałe eksponowanie skóry na intensywne słońce. Podobne działanie ma szpinak, ale on tę właściwość zawdzięcza dużej zawartości selenu. 

Dieta ABS. 12 produktów na płaski brzuch

Szpinak gwarantuje równomierną opaleniznęSzpinak gwarantuje równomierną opaleniznę Pinterest

Dzięki cytrusom skóra łatwiej się opala

Jeśli w niedługim czasie planujesz intensywne kąpiele słoneczne, w twojej diecie nie powinno także zabraknąć sporej dawki witaminy C. Poprawia bowiem koloryt skóry, pięknie go wyrównuje i sprawia, ze opalenizna jest trwalsza. Sporo witaminy C znajdziesz w cytrusach, porzeczkach, brokułach i truskawkach. Z cytrusami należy jednak uważać! Dzięki nim skóra co prawda łatwiej i szybciej się opala, ale oznacza to także zwiększone ryzyko poparzeń słonecznych. 

5 produktów, których nigdy nie zjadłby dietetyk

Cytrusy wyrównują koloryt skóryCytrusy wyrównują koloryt skóry Pinterest

Trenuj z Mistrzynią Polski wFit Model. TABATA, dzięki której spalisz tłuszcz!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.