Tantum Rosa. Lek przy infekcjach pochwy

Tantum Rosa - to roztwór dopochwowy, produkt leczniczy zalecany do leczenia dolegliwości i objawów takich jak ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie czy obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy towarzyszących zapaleniu sromu i pochwy, zapaleniu szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio i radioterapii. Lek może być również stosowany w profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii a także do łagodzenia dolegliwości sromu w okresie połogu. Tantum Rosa stosuje się dopochwowo oraz na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych. Lek ma działaniu przeciwzapalne, przeciwbólowe, miejscowo znieczulające, antyseptyczne i odkażające.

Tantum Rosa - na co jest

Każda infekcja pochwy, czy to grzybicza, czy bakteryjna wywołuje szereg nieprzyjemnych dla kobiety dolegliwości. Powodów infekcji może być wiele: zmiany hormonalne, osłabiona odporność, zła higiena okolic intymnych. Tantum Rosa łagodzi intensywność odczuwalnych dolegliwości, poprawia uczucie komfortu w okolicach intymnych i podnosi ogólne samopoczucie. Lek działa miejscowo i w minimalnym stopniu przenika do krążenia ogólnego, dlatego może być stosowany przez kobiety karmiące piersią.

Tantum Rosa - nie tylko saszetki

Od stycznia 2017r. oprócz opakowań zawierających saszetki dostępna jest nowa postać leku – zestaw pięciu gotowych do użycia plastikowych butelek. Gdy nie ma możliwości przygotowania roztworu, można  użyć gotową postać leku w jednorazowych butelkach. Umożliwia ona wygodne, natychmiastowe zastosowanie leku.

Obie postacie roztworu Tantum Rosa (saszetki i butelki) zawierają ten sam aktywny składnik: chlorowodorek benzydaminy (niesteroidowy lek przeciwzapalny). Cena to około 20 pln za opakowanie (10 saszetek lub 5 butelek).

Tantum Rosa - jak przygotować i jak stosować

Bezpośrednio przed zastosowaniem należy rozpuścić zawartość jednej saszetki w 0,5 litra przegotowanej i ostudzonej wody. Przygotowany roztwór należy użyć wykonując przemywania lub nasiadówki. Dawka dobowa leku wynosi od 1 do 2 saszetek.

Tantum Rosa - irygator

Zawarty w butelce roztwór dopochwowy o temperaturze pokojowej, jest gotowy do zastosowania. Aby zastosować lek należy ostrożnie wprowadzić aplikator do pochwy i powoli naciskać ściany butelki, aż do całkowitego jej opróżnienia. Dla bezpieczeństwa i wygody zaleca się wykonanie płukania pochwy w bezpiecznej i stabilnej pozycji. Po wykonaniu płukania należy pozostać w tej pozycji przez kilka minut, w celu zatrzymania przez ten czas roztworu w pochwie.

Dla osiągnięcia istotnego efektu terapeutycznego zalecane jest stosowanie produktu leczniczego przez minimum 3 dni. Samodzielne leczenie ciągłe nie powinno przekraczać 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.