Kolory, które optycznie wyszczuplają. Nie tylko czerń!

Panuje przekonanie, że jedynym kolorem, który skutecznie wyszczupla, jest czerń. To błąd! Zobacz jakie inne barwy zamaskują niedoskonałości sylwetki i pozytywnie wpłyną na twoją figurę.

Powszechnie wiadomo, że najlepiej wyszczupla czerń. Czy aby na pewno? Co prawda jest to najbardziej uniwersalny kolor, lecz nie zawsze korzystnie wpływa na wygląd naszej sylwetki. Czarny optycznie wysmukla figurę, ale także mocno obrysowuje linię ciała i eksponuje fałdki oraz inne niedoskonałości. 

Granatowy

Ubrania w kolorze granatowym są znakomitą alternatywą dla czerni. Barwa ta jest nieco łagodniejsza i zamiast mocno obrysowywać sylwetkę tylko ją podkreśla. Kolor granatowy świetnie pasuje zarówno do casualowych, jak i biznesowych stylizacji. Możemy go nosić na co dzień, do pracy i na ważne uroczystości. Granat świetnie sprawdza sie także w total looku - znakomicie ukrywa dodatkowe kilogramy i wygląda niezwykle stylowo. Pamiętaj jednak, że wybierając płaszcz w tym kolorze musisz zrezygnować z modelu dwurzędowego. Fason wykonany w ten sposób poszerzy sylwetkę i sprawi, że będziesz wyglądać bardziej masywnie. 

Kolaż / Źródło: www.stylecaster.com, autor: brak informacji / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.stylecaster.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.stylecaster.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.stylecaster.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów

Szary

Kolor szary to zawsze dobry wybór. Jest równie uniwersalny co klasyczna czerń, lecz zdecydowanie bardziej "bezpieczny". Szary świetnie komponuje się ze wszystkimi jesiennymi stylizacjami i jest doskonałym wyborem, gdy szukamy ciepłego swetra, bluzy czy płaszcza. Pamiętaj jednak, by wybierać ubrania w ciemnym odcieniu - jasne barwy optycznie poszerzają i mogą powodować, że będziesz wyglądać na większą. Kolor szary znakomicie współgra z każdą karnacją i w odróżnieniu od czerni nie postarza!

Kolaż / Źródło: www.101topideas.com, autor: brak informacji / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.101topideas.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.101topideas.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.101topideas.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów

Czarny, ale...

Ubierając się tylko w czarne ubrania zamiast optycznie wysmuklać figurę tylko ją poszerzamy. Kolor czarny noszony samodzielnie wyraźnie zakreśla kształt naszej sylwetki, "zlewając się" w jedną całość. Tylko w połączeniu z inną barwą wyrówna proporcje ciała i zadziała wyszczuplająco. Jeśli więc chcesz wysmuklić konkretne partie dobieraj ubrania tak, by jasnymi kolorami podkreślać swoje atuty, a ciemnymi odwracać uwagę od niedoskonałości. Zgodnie z tymi zaleceniami, jeśli chcesz odjąć sobie kilka kilogramów w obrębie nóg i pośladków, zdecyduj się na czarne spodnie i białą górę. Chcąc jednak wyszczuplić biust i brzuch, stawiaj na czarne elementy w pionowej części ciała - na przykład czarną sukienkę i jasny kardigan.

Kolaż / Źródło: www.justthedesign.com, autor: brak informacji / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.justthedesign.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.justthedesign.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.justthedesign.com, autor: brak informacji / Materiały partnerów

Zobaczcie więcej ubrań, które optycznie was wyszczuplą!

Więcej o: