Wystarczy Ci zaledwie 5 minut, żeby przyspieszyć swój metabolizm na kilka godzin

Trening cardio to niezbędny element, który poprawia kondycje oraz wydolność organizmu. Kasia Kępka i Szymon Gaś, autorzy Gym Break, ułożyli 7 prostych ćwiczeń cardio, które wpłyną na przyspieszenie metabolizmu.

Wystarczy Ci zaledwie 5 minut. Ten zestaw treningowy jest bardzo intensywny. W krótkim czasie podkręci on maksymalnie Twój metabolizm przez co tkankę tłuszczową będziesz spalać jeszcze kilka godzin po trenngu! Każde ćwiczenie wykonuj przez 25 najszybciej jak potrafisz. Po każdym ćwiczeniu zrób ok 10 sekund przerwy. Gotwa?

1. Przeskoki z nogi na nogę z dotknięciem dłonią stopy

Unoś wysoko kolana wykonując przeskoki. Dotykaj przeciwstawną dłonią do stopy. Wykonuj to ćwiczenie jak najszybciej potrafisz! 

2. Happy Feet z przejściem do podporu przodem

Stojąc w lekkim rozkroku przenieś ciężar na palce. Następnie wykonuj tupanie naprzemiennie stopami o podłogę jak najszybciej potrafisz. Przejdź do podporu przodem 

3. Przeskoki z nogi na nogę w pozycji deski

W pozycji deski, czyli tzw planku wykonuj przeskoki z nogi na nogę bez przerwy.

4. Wspinaczka górska 

W podporze przodem wykonuj wspinaczkę górską podciągając kolana naprzemiennie jak najwyżej 

5. Pompki

W podporze przodem wykonuj pompki.

Wersja łatwiejsza: kolana oparte na ziemie

Wersja trudniejsza: nogi wyprostowane, a ręce jak najwęziej

6. Przeskoki nogami w podporze tyłem na dłoniach

Ugnij nogi i ustaw się w podporze tyłem, opierając się na dłoniach. Następnie wykonuj przeskoki z wyrzutem nogi w górę, naprzemiennie - raz jedną, raz drugą nogą. 

7. Przeskoki nogami obunóż w podporze przodem

W podporze przodem, opierając się na dłoniach wykonuj wyrzut nóg w tył (obunóż). Następnie wracaj przyciągając oba kolana jednocześnie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.