3 nietypowe suplementy, które warto włączyć do swojej diety. Stosuje je nawet Anna Lewandowska

W dzisiejszych czasach wiele z nas narażonych jest na permanentny stres, który powoduje nie tylko zaburzenia hormonalne, ale również wiele innych poważnych chorób. Znacznie szybsze tempo życia, praca, brak czasu na relaks, a do tego ciężkie treningi, bo przecież forma sama się nie zrobi. To wszystko prowadzi do sytuacji, w której nasz organizm powoli przestaje sobie radzić z nadmiernym wysiłkiem psychicznym oraz fizycznym. Na szczęście jest sposób, by sobie z tym poradzić i wspomóc nasz organizm.

Adaptogeny to rośliny lecznicze, które wspomagają układ sercowo-naczyniowy, niwelują uczucie zmęczenia, wspomagają regenerację, działają oczyszczająco, wspomagają metabolizm oraz przywracają równowagę organizmu. Nawet sama Ania Lewandowska poleca włączyć do diety te naturalne suplementy.

Ashwagandha

Suplementowanie Ashwagandhy pozwala na obniżenie poziomu stresu oksydacyjnego opóźnia procesy starzenia, reguluje pracę tarczycy oraz wspomaga pracę watroby. Przyczynia się do ochrony tkanek przed uszkodzeniami oraz wspiera budowanie tkanki mięśniowej

AshwagandhaAshwagandha fotolia.com materiały partnera fotolia.com materiały partnera

Żeń-szeń

To doskonały środek dla osób narażonych na przewlekły stres oraz pracujących umysłowo, gdyż działa uspokajająco oraz relaksująco, a jednocześnie wspomaga proces uczenia się i zapamiętywania.

Żeń-szeńŻeń-szeń fotolia.com materiały partnera fotolia.com materiały partnera

Gotu kola

Regularna suplementacja obniża ciśnienie krwi, obniża stres, poprawia nastrój i koncentrację oraz pamięć długotrwałą. Poprawia jakość snu, co wpływa na obniżenie poziomu kortyzolu. Działa także antyoksydacyjnie oraz bakteriostatycznie.

Gotu kolaGotu kola fotolia.com materiały partnera fotolia.com materiały partnera

Zobacz więcej suplementów wspomagających Twój organizm:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.