Victoria Beckham sięga po ten sok regularnie. Oczyszcza, działa alkalizująco i wspomaga odchudzanie, a przez lata był niedoceniany

Jest bogaty w witaminę A, C, E, magnez, potas, sód i żelazo. Wspomaga oczyszczanie organizmu i działa na niego alkalizująco. Nie ma wątpliwości, że po aloes warto sięgać i doskonale wie o tym Victoria Beckham, która od lat regularnie go pije. Czy to jest sekret jej nienagannej sylwetki?
Zobacz wideo

Aloes słynie z wielu właściwości, jednak najczęściej podkreśla się jego zdolność do oczyszczania organizmu i działanie alkalizujące. Najbardziej znaną odmianą aloesu jest aloes zwyczajny, inaczej - Aloe Vera. Od niepamiętnych czasów uważany jest za roślinę leczniczą, której właściwości korzystnie wpływają na nasze zdrowie i kondycję organizmu. Regularnie sięga po niego Victoria Beckham. Przyjrzyjmy się zatem bliżej jego właściwościom.

Poprawia trawienie

Jedną z ważniejszych zalet aloesu jest jego zbawienne działanie na nasz układ trawienny - znacznie poprawia jego pracę i sprawia, że  funkcjonuje w prawidłowy sposób.

Oczyszcza

Aloes wspomaga oczyszczanie organizmu , a wszystko dzięki zawartym w nim polisacharydom, które wchodzą w reakcje z toksynami. Część z nich nie rozpuszcza się w wodzie, przez co nie może zostać wydalona przez nasz organizm. Aloes pomaga w naturalny sposób je usunąć. Mowa przede wszystkim o solach i metalach ciężkich. Aloes wpływa również korzystnie na funkcjonowanie niektórych naszych organów - zwłaszcza wątroby, skóry czy nerek. Mocno oczyszcza jelita.

Aloes alkalizuje ciało

Aloes pomaga w procesie leczenia wielu chorób, a wszystko dzięki jego zasadowemu odczynowi. W dzisiejszych czasach spożywamy coraz więcej przetworzonych produktów, które mają kwaśny odczyn, tymczasem środowisko zasadowe sprzyja leczeniu wielu dolegliwości.

Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na swoją dietę i spożywać jak najwięcej produktów zasadowych (najlepiej około 80%).

Należą do nich: zielone warzywa, pestki, rośliny strączkowe, fasole.

Nasz organizm najbardziej zakwaszają: słodzone soki, alkohol, mleko i przetwory mleczne, cukier i słodziki. Wyciąg z aloesu będzie bardzo pomocny, przy przywracaniu prawidłowego odczynu w naszym organizmie, więc warto po niego sięgać regularnie.

Czy pomaga schudnąć?

Śmiało można powiedzieć, że aloes w pewnym stopniu może się przyczynić do utraty wagi. Głównie dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i przeczyszczającym.

Poza tym poprawia trawienie, usuwa toksyny i dodaje nam energii. Jest doskonałym sprzymierzeńcem podczas odchudzania . Dzięki włączeniu go do diety możemy osiągnąć lepsze rezultaty.

Dodatkowym plusem będzie podniesienie energii życiowej, mniejsze zmęczenie i większa odporność organizmu.  Pamiętajmy jednak, że na sok z aloesu powinny uważać kobiety w ciąży, osoby chorujące na nerki i mające kamienie w nerkach lub w woreczku żółciowym.

 
Więcej o: