8 łatwo dostępnych produktów, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Masz je w zasięgu ręki!

Szukasz sposobu na spalanie tkanki tłuszczowej? Oto najskuteczniejsze produkty, które warto wprowadzić do swojego jadłospisu. Nie musisz szukać ich daleko, ponieważ większość z nich masz w zasięgu ręki.

Warto zaopatrzyć się w te produkty, aby cieszyć się szczupłą sylwetką:

1. Kawa- potwierdzono że osoby które spożywają kofeinę na kilkadziesiąt minut przed wysiłkiem fizycznym, spalają więcej tłuszczu.

2. Pieprz cayenne- aktywną substancją w pieprzu cayenne jest kapsaicyna, której spożycie powoduje wzrost termogenezy organizmu i zwiększa zdolność do spalania tłuszczu.

3. Kurkuma- wspomaga metabolizm tłuszczu, zmniejsza szybkość jego magazynowania w komórkach wątroby oraz wykazuje działanie termogeniczne.

4. Cynamon- 1 łyżeczka cynamonu dziennie jako dodatek do posiłków czy kawy, pomoże zmniejszyć apetyt na słodycze i zlikwiduje napady wilczego głodu.

5. Pestki dyni- są świetnym źródłem białka, a jednym ze składników dyniowych pestek jest cynk, będący naturalnym spalaczem tłuszczu.

produkty przyspieszające spalanieprodukty przyspieszające spalanie pl.pinterest.com

6. Grejpfruty- są niskokaloryczne, a do tego przyspieszają przemianę materii, ułatwiają spalanie tłuszczów i oczyszczają organizm.

7. Zielona herbata- obecne w niej epigalokatechiny hamują apetyt, przyspieszają metabolizm i zwiększają termogenezę.

8. Imbir- jego spożywanie ułatwia trawienie. Zawarta w imbirze kapsaicyna sprawia, iż wzrasta temperatura ciała człowieka, a organizm zużywa więcej kalorii co pomaga schudnąć.

Pewnie nawet nie zdawałaś sobie sprawy, o działaniu tych produktów. Z łatwością znajdziesz je w każdym sklepie spożywczym. Warto wprowadzić w nawyk ich spożywanie, nadadzą nie tylko smaku twoim potrawom, ale też pomogą w spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.