Przez 2 tygodnie jadłam zdrowo. Potrzebne produkty kupiłam w Biedronce

Jak się okazuje dieta wcale nie musi dużo kosztować. Zdrowe odżywianie wbrew pozorom nie jest drogie, a gotowanie w domu kosztuje znacznie mniej niż kupowanie gotowych produktów, czy jedzenie na mieście. Postanowiłam przez 2 tygodnie odżywiać się zdrowo, kupując wszystkie produkty w znanej sieci sklepów Biedronka.

Codziennie jadłam około 1800 kcal ( Dieta 1800 kcal. Przykładowy jadłospis ), a moje menu składało się z 4 posiłków. Dieta została dla mnie ułożona przed dietetyka w portalu Vitalia.pl. Początkowo nie sądziłam, że uda mi się kupić te wszystkie produkty w jednym sklepie. Cena za posiłki na cały dzień mocno mnie zaskoczyła. 

Tak wyglądała moja przykładowa lista zakupów:

- 2 szt. jaja kurze - 100g jogurtu naturalnego - 20 g sera mozzarella - 40 g sera żółtego - 1/2 opak. po 180 g (90 g) tuńczyka w sosie własnym - 0,2 opak. po 500 g makaronu pełnoziarnistego - 5 kromek (175 g) pieczywa pełnoziarnistego - banan - czosnek - jabłko - natka pietruszki, świeża lub suszona - pomidor - 250 g szpinak świeży lub mrożony - 70 g winogrona

Koszt zakupów to ok 30 złotych.

Zakupione składniki wystarczą na 2-dniowe menu. W związku z tym koszt jednodniowego jadłospisu to jedynie ok 15 zł! Jak widać zdrowe odżywianie nie koniecznie musi nas dużo kosztować. Większość zdrowych produktów dostaniemy w popularnych sklepach. Wystarczy wiedzieć, co jeść i po jakie produkty sięgnąć ze sklepowej półki.

LunchboxLunchbox Fotolia Fotolia

To prawda, że niekiedy zdrowe produkty są droższe, jednak świadome i zaplanowane jedzenie w rzeczywistości kosztuje nas mniej. Zdrowe odżywianie wiąże się z planowaniem, a co za tym idzie kupowaniem wyłącznie tego, co jest nam potrzebne. Ponadto jedząc świadomie, przygotowując zdrowe, zbilansowane posiłki zjadamy o wiele mniej. A nosząc ze sobą lunchboxy unikamy wydawania pieniędzy na mieście

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.