Jak przyrządzić matchę? Instrukcja krok po kroku

Matcha, czyli sproszkowana zielona herbata japońska to napój o cudownych właściwościach. Choć w Japonii znana już od wieków, to u nas dopiero zyskuje na popularności. Jak przyrządzić matchę? Oto instrukcja krok po kroku

Jak przyrządzić matchę? Krok 1

Rozpuść 1 łyżeczkę matchy w 100-150 ml gorącej wody o temperaturze ok 80 ?. Możesz też zalać matchę odrobiną zimnej wody, a następnie dolej wrzątek. Podczas przyrządzania matchy warto skorzystać z ceramicznego naczynia tzw. matchawan.

Jak przyrządzić matchę?Jak przyrządzić matchę? Karolina Brzuszczyńska

Jak przyrządzić matchę? Krok 2

Dokładnie wymieszaj matchę w naczyniu. Idealny przyrządem do mieszania jest bambusowy chasen lub ręczny spieniacz do mleka. Ubijaj intensywnie trzepaczką matchę, tak aby powstała delikatna pianka. 

Jak przyrządzić matchę?Jak przyrządzić matchę? Karolina Brzuszczyńska

Jak przyrządzić matchę? Krok 3

Do tak przygotowanej matchy możesz dolać mleka np kokosowego. Taką matchę możesz pijać codziennie zamiast kawy. Naprawdę warto!

Matcha to nie tylko cudowny napój, ten zielony proszek świetnie sprawdza się również w przygotowywaniu potraw np. do omletów, ciast, czy koktajli.

 

O wyjątkowych właściwościach matchy możesz poczytać więcej tutaj: Matcha. Co się stanie, jeśli będziesz ją pić przez 3 tygodnie? [TEST]

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.