HCA - najlepszy spalacz tłuszczu?

HCA czyli wyciąg z garcinii cambodgi. Czy to prawdziwy przełom w odchudzaniu? W czym tkwi sekret tego niezwykłego suplementu?

Zawsze, bez względu na to czy przyjmujemy zwykłe suplementy diety czy wspomagamy się odżywkami powinniśmy czytać etykiety. To bardzo ważne, a często o tym zapominamy i zamiast wymarzonego efektu mamy efekt odwrotny. Dzisiaj skupimy się na HCA czyli wyciągu z garcinii cambodgi. Coraz częściej słyszymy, że to środek, który działa cuda. Czy rzeczywiście tak jest?

Co to jest HCA?

HCA to inaczej kwas hydroksycytrynowy. Od wielu lat znany jest hinduskim uzdrowicielom, którzy uważali, że roślina z tym kwasem zmniejsza łaknienie i polepsza trawienie. HCA pozyskiwane jest z rośliny zwanej Garcina cambogia. HCA wspomoga odchudzanie poprzez wpływ tego kwasu na metabolizm białek, węglowodanów i tłuszczów.

HCA i odchudzanie

Każdy organizm w normalnych warunkach przekształca nadmiar białka i cukrów w tłuszcz. Ten proces nazywa się lipogenezą. Badania wykazały, że HCA czyli kwas hydroksycytrynowy blokuje enzymy lipogenezy tym samym nie dopuszcza do powstania tkanki tłuszczowej. Zakłócenie tego procesu powoduje, że białka i cukry wchodzą na drugi szlak czyli syntezy materiałów zapasowych. Ten proces nazywa się glikogenezą. Produktem w tym procesie jest glikogen, który odkładany w mięśniach i wątrobie wytwarza większe stężenie glikogenu, a to z kolei wpływa na ośrodek sytości w mózgu. Tym samym przestajemy odczuwać głód. Kolejną ważną zaletą HCA jest przyspieszanie procesu spalania tkanki tłuszczowej bez utraty masy mięśniowej. 

Jak przyjmować HCA?

HCA najczęściej występują w postaci tabletek. Przyjmowanie ich jest bezpieczne dla organizmu i w porównaniu do wielu innych suplementów diety nie wykazuje żądnych skutków ubocznych takich jak: biegunka, wymioty czy nudności. Kwas hydroksycytrynowy hamuje łaknienie, dlatego przyjmowany powinien być na około 30 minut przed planowanym posiłkiem. Dzięki temu po zjedzeniu nawet niewielkiej ilości jedzenia odczuwamy sytość. 

HCA pobudza metabolizm tłuszczu, ale nie białka. Co to znaczy? Kiedy przyjmujemy ten środek wspomagamy proces spalania tkanki tłuszczowej bez utraty masy mięśniowej. HCA prowadzi do odkładania białka i aminokwasów w tkance mięśniowej. Kalorie przyjmowane z jedzenia nie odkładają się jako tkanka tłuszczowa, a stanowią budulec dla masy mięśniowej. 

Podsumowanie 

HCA to środek, który świetnie wspomaga proces odchudzania, ale nie można zapominać o tym, że stosowanie tego suplementu powinno być połączone ze zdrową dietą i regularnym treningiem. Żaden środek tego typu nie działa cudów, kiedy stawiamy tylko na tabletki bez zdrowego stylu życia. Warto HCA włączyć do swojej suplementacji kiedy chcemy schudnąć i zbudować ładny mięsień, ale nie zapominajmy o aktywności fizycznej i zdrowej diecie

Zobacz też: Intermittent Fasting. Sprawdź, na czym polega okresowa głodówka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.