Czarna lemoniada to prawdziwy hit! W czym tkwi jej sukces? Sprawdziliśmy!

Czarna lemoniada to nic innego jak klasyczna lemoniada robiona z wody i cytryny z dodatkiem jednego składniku, który nadaje jej kolor czarny. Ten magiczny składnik potrafi zdziałać cuda!

Choć na pierwszy rzut oka czarna lemoniada wygląda jak rozpuszczona czarna akwarela w wodzie to okazuje się, że ten napój świetnie sprawdza się podczas detoksu. Wiosna to dobry moment, żeby poddać się temu procesowi i maksymalnie oczyścić organizm. Czarna lemoniada stała się absolutnym hitem kulinarnym, który podbija świat super food. 

Czarna lemoniada - z czego jest zrobiona?

Czarna lemoniada najczęściej przygotowywana jest z wody mineralnej lub kokosowej, soku z cytryn, syropu klonowego i... węgla aktywnego! Węgiel aktywny pozyskiwany jest z łupin kokosa, drewna i torfu. To jeden z najlepszych specyfików, który wspomaga detoks organizmu. 

Właściwości węgla aktywnego

- usuwa toksyny z organizmu,

- łagodzi dolegliwości układu pokarmowego,

- zmniejsza podatność na wzdęcia, 

- sprawdza się przy bezsenności

- świetnie sprawdza się w leczeniu wrzodów, egzemy, gorączki, zapalenia oskrzeli i astmy, 

Czarna lemoniada - właściwości

Jak już wcześniej wspominaliśmy czarna lemoniada doskonale sprawdza się podczas detoksu. Taki napój ma silne działanie oczyszczające, dzięki czemu maksymalnie szybko możemy pozbyć się toksyn z organizmu.Co więcej węgiel aktywny w połączeniu z cytrusami daje niezły zastrzyk energii. Czarna lemoniada ma również właściwości odchudzające, dlatego szczególnie polecana jest wszystkim tym, którzy chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów do lata.

Czarna lemoniada - dla kogo?

Czarna lemoniada jest dla wszystkich tych, którzy pragną oczyścić swój organizm z toksyn. Bez względu na wiek i wagę może ją pić każdy. Pamiętaj jednak, że we wszystkim trzeba zachować umiar. Pij taki koktajl kilka razy w tygodniu, zamiast jednego posiłku. 

Czarna lemoniada - jak zrobić, gdzie kupić?

Taki napój z powodzeniem możesz wykonać w domu. Jedyne czego potrzebujesz to woda lub woda kokosowa, sok z cytryn, coś do posłodzenia (erytrytol, ksylitol, syrop klonowy lub miód) i węgiel aktywny w tabletkach. Do szklanki wlej wodę, dodaj sok z cytryn i słodzik i w tak powstałym roztworze rozpuść jedną tabletkę węgla aktywnego. 

Wszyscy ci, którzy chcieliby wypić taką lemoniadę na mieście mogą to zrobić w dwóch miastach w Polsce: Poznaniu i Gdańsku w Juicy Soki Wyciskane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.