Animal Flow. Wyrzeźb sylwetkę naśladując zwierzęta

Animal Flow to innowacyjny program fitness, który łączy szeroki zakres ćwiczeń oraz kombinacje różnorodnych ruchów. Zostały one podzielone na sześć grup, z których każda ma na celu, uzyskanie określonych rezultatów. Animal Flow poprawia sprawność fizyczną, płynność ruchu, a przede wszystkim daje dużo zabawy.

Animal Flow zapewni wymarzoną sylwetkę

Głównym rezultatem treningu Animal Flow jest zwiększenie mobilności, elastyczności oraz stabilności ciała. Dzięki temu, poprawisz swoje umiejętności w zakresie wykonywanych ruchów. Ponadto pozwala rozwinąć moc oraz wytrzymałość organizmu. Co ważne, ma pozytywny wypływ na komunikację nerwowo-mięśniową. Bez względu na to, jakie stawiamy sobie cele, trening pozwala osiągnąć doskonałą formę i kondycję fizyczną.

 

Animal Flow czerpie to, co najlepsze z natury

Twórcą metody Animal Flow jest Mike Fitch. Jest nauczycielem innowacyjnej techniki treningowej, z uwagi na zrozumienie i pogłębienie wiedzy, w zakresie ruchów zwierząt. Uważa, iż czerpanie ich z natury i łączenie ze sobą, jest ogromnym wyzwaniem dla ludzkiego ciała. Jest to niezwykle skuteczne dla osiągnięcia pięknej sylwetki, a jednocześnie daje wiele zabawy.

Animal Flow stanowi kombinację specjalnie przygotowanych ćwiczeń

Animal Flow stanowi szeroką gamę ćwiczeń i kombinacji ruchowych, które zaprojektowane w specjalny sposób, mają zapewnić konkretne rezultaty. Sześć grup, które tworzą można wykonywać przemiennie lub łączyć je na wiele sposobów.

Mike FitchMike Fitch www.instagram.com/mikegbt

Animal Flow tworzy sześć grup ćwiczeń

Wirst mobilizations obejmuje proste ćwiczenia, które mają na celu poprawę elastyczności i siły nadgarstków, co jest szczególnie ważne, z uwagi na to, że dużo ćwiczeń jest wykonywanych na rękach.

Activations, polega na rozciągnięciu całego ciała. Ma za zadanie wydłużyć mięśnie i przygotować do pełnego treningu.

Form Specific Stretches polega na, stopniowym włączaniu prostych elementów ruchu zwierząt (np. naśladowanie kraba, skorpiona), które mają przygotować do bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Travelling Forms polega na, pełnym naśladowaniu ruchów zwierząt. Rozpoczyna się od ćwiczeń blisko ziemi (naśladując małe zwierzęta) i stopniowo przechodzi w bardziej skomplikowane, wyższe pozycje (naśladując większe zwierzęta).

Switches, to dynamiczne ruchy, wykonywane jeden po drugim, pozwala na osiągnięcie flow (przepływu). Można wykonywać tę samą sekwencję ruchu, lub stworzyć nowy układ z ruchów zwierząt.

Flow to ostatni element treningu. Na tym etapie, uczestnik płynnie przechodzi w różne sekwencje ćwiczeń. Przepływy ruchów, mogą być skomponowane w choreografię, która będzie praktykowana przez wiele treningów, lub można tworzyć freestyle.

Więcej o:
Copyright © Agora SA