TE desery wyglądają zjawiskowo i są zdrowe [5 INSPIRACJI]

Przeglądając zdjęcia, które wrzucane są na Instagram bardzo często można zobaczyć desery, które po pierwsze wyglądają genialnie, a po drugie są po prostu zdrowe. Spójrzcie tylko na te zdjęcia.

 1. Na samym dnie znajdują się nasiona chia z mlekiem (najlepiej roślinnym). Na 250 ml mleka dodaje się zazwyczaj 2 łyżki nasion. Kolejna warstwa to miks owoców, które zapewnią energię i dodadzą witamin. W tym przypadku mogą być to zblendowane np. truskawki i jeżyny. Na powierzchni można poukładać owoce i do smaku dodać miętę.

 

2. W tym przypadku jest podobnie. Na samym dnie znajdują się nasiona chia z mlekiem. Kolejną warstwę mogą stanowić zblendowane mrożone maliny, a na samej górze najlepiej zblendować nieco ciemniejsze owoce (np. mrożone jagody).

 

3. To jest dopiero prawdziwa rozkosz! Truskawkowo-bananowe lody z dżemem i musli. Choć wygląda całkiem niezdrowo, to zrobione jest z owoców i produktów pełnowartościowych. Co wy na to?

 

4. Chia pudding w jeszcze innej wariacji. Tym razem na dnie należy ułożyć przekrojone owoce (w tym wypadku truskawki). Drugą warstwę stanowią nasiona chia z mlekiem roślinnym. Kolejna warstwa to zmiksowane owoce (np. truskawki). Całość na sam koniec można zalać gorzką czekoladą.

 

5. Kulki mocy można robić na kilka sposobów. Jeden z nich zaproponowaliśmy wam w odcinku Hapsa Fit. My polecamy zrobienie kulek z namoczonych daktyli, płatków owsianych orzechów i kakao. Uformowane kulki możecie obtoczyć w sezamie, wiórkach kokosowych czy chociażby kakao.

 

Instagram stanowi genialną bazę inspiracji do wymyślania coraz to nowych dań. Dziś postawiliśmy na desery. 

WIĘCEJ PRZEPISÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.