Na czym polega dieta kefirowa?

Dieta odchudzająca i oczyszczająca w jednym? Tak właśnie działa dieta kefirowa. Na czym polega ta kuracja i jakich efektów należy się spodziewać? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

Podobnie jak dieta jabłkowa i dieta Tombaka, jadłospis kefirowy pełni dwojaką funkcję – pozwala zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i skutecznie oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn. Wynika to z samego działania kefiru, który wpływa pobudzająco na perystaltykę jelit. Przyczynia się to do wzmożonego spalania komórek tłuszczowych i do sprawnego usuwania zbędnych produktów procesu przemiany materii z organizmu.

Dieta kefirowa przewiduje jadłospis pięciodniowy lub dziesięciodniowy

Kuracja bazująca na kefirze jest stosowana w kilku odmianach, przy czym największą popularnością cieszy się dieta kefirowa 5-dniowa i 10-dniowa. W pierwszym przypadku odchudzanie zaczynamy od spożywania wyłącznie chudych twarogów. W drugim i trzecim dniu pijemy wyłącznie kefir. Czwartego dnia należy włączyć do menu warzywa (surowe i gotowane). W piątym dniu kefir powinien zniknąć z jadłospisu. Oprócz warzyw należy spożywać chude mięso (gotowane).

Drugi wariant diety pięciodniowej jest znacznie mniej rygorystyczny. Ta opcja przewiduje spożywanie dowolnych potraw lekkostrawnych, których bazą jest kefir.

Nieco inne zasady przewiduje dieta kefirowa 10 dniowa. W tym przypadku odchudzanie zaczynamy od kefiru i przez pierwsze dwa dni ma to być jedyna pozycja w jadłospisie. W dniu trzecim i czwartym wprowadzamy do menu chude sery twarogowe. Kolejne dwa dni przewidują spożywanie jajek gotowanych na twardo. W dniu siódmym i ósmym wprowadzamy warzywa (surowe i gotowane). W ostatnich dwóch dniach posiłki powinny składać się z gotowanego mięsa.

Dieta kefirowa – jakie efekty daje jadłospis oparty na kefirze?

Dieta kefirowa zbiera bardzo pozytywne opinie, co jednoznacznie potwierdza jej skuteczność. „Dzięki diecie kefirowej schudłam” – tego typu relacje można znaleźć na każdym forum. Jak to wygląda w praktyce?

5-dniowy jadłospis kefirowy pozwala zredukować masę ciała o około 3 kg. Wersja 10-dniowa może przyczynić się do utraty około 7 kg. Należy jednak pamiętać, że uzyskany rezultat jest zależny od bardzo wielu czynników, a jednym z nich jest dzienny bilans energetyczny.

Warto zaznaczyć, że dieta kefirowa to także dieta oczyszczająca, która bardzo skutecznie usuwa nagromadzone w organizmie toksyny. Przyczynia się to nie tylko do usprawnienia procesu odchudzania, ale także do poprawy ogólnego samopoczucia.

Jak każda kuracja niskokaloryczna, także dieta kefirowa wymaga stopniowego zwiększania dziennej wartości kalorycznej po zakończeniu odchudzania. Pozwoli to uniknąć efektu jo-jo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.