Dieta ABS, czyli jak osiągnąć idealny brzuch

Ćwiczenia fizyczne są, bez cienia wątpliwości, ważne. Rezygnując z nich mamy marne szanse na uzyskanie idealnej, wymarzonej sylwetki. Czy chodzi o mięśnie brzucha, czy jakiejkolwiek innej części ciała, ćwiczyć trzeba i już. Z drugiej jednak strony, same ćwiczenia nie wystarczą. Ważna jest również specjalnie dobrana do naszych potrzeb dieta. Bez niej, w najlepszym wypadku, efekty osiągniemy w dużo wolniejszym czasie niż byśmy chcieli, a w najgorszym - nasze nawyki żywieniowe będą aktywnie działać przeciwko nam i zniweczą wszystkie nasze postępy.

Jedną z diet przygotowanych specjalnie pod kątem osób ćwiczących brzuszne partie mięśni jest dieta ABS. Dieta ta jednak jest dietą dość niezwykłą, z kilku powodów.

Jakie są zasady diety ABS?

Korzystając z niej:

- zamiast zmniejszać liczbę posiłków, powinniśmy ją zwiększyć do sześciu dziennie (trzy główne dania oraz trzy przekąski);
- w każdym z posiłków powinno być choć trochę białka, natomiast w co najmniej dwóch daniach dziennie powinny znaleźć się produkty ze specjalnej listy (zamieszczonej poniżej);
- należy unikać słodzonych napojów i alkoholu, który hamuje spalanie tłuszczu;
- nie powinniśmy liczyć kalorii; zamiast tego, możemy sobie pozwolić na jeden dowolny posiłek w tygodniu (nawet, jeśli ma być to olbrzymi, ociekający tłuszczem hamburger albo wywrotka czipsów).

Wszystko to sprawia, że opinie o diecie ABS są bardzo pochlebne, a jej samej stosunkowo łatwo dotrzymać.

Jakie grupy pokarmów należy włączyć do diety?

Wcześniej wspomnieliśmy, że w przynajmniej dwóch posiłkach dziennie należy zamieszczać produkt z listy. Zawiera ona w sobie następujące grupy żywności:

1. Pełnoziarniste pieczywo i płatki zbożowe;
2. Migdały i orzechy;
3. Oliwa;
4. Owoce leśne;
5. Warzywa strączkowe;
6. Nabiał (odtłuszczone mleko, jogurty, sery i twarogi wiejskie);
7. Zielone warzywa;
8. Płatki owsiane;
9. Jajka;
10. Indyk i inne chude mięsa;
11. Masło orzechowe bez cukru;
12. Białko serwatkowe.

Każda z wymienionych powyżej grup żywności ma swoje uzasadnienie jako składnik naszej diety. Pieczywo na przykład zawiera wiele błonnika, który usprawnia trawienie, a owoce leśne osłabiają uczucie głodu.

Jak widać, dieta ABS nie należy do diet restrykcyjnych. W połączeniu z ćwiczeniami może za to przynieść zauważalne efekty i być równie skuteczna w osiąganiu wyznaczonego celu, jak inne wyspecjalizowane diety w rodzaju diety kolarza.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.