Dieta na potencje przyczyni się do poprawy sprawności seksualnej

Eksperci są zdania, że zaburzenia erekcji dotyczą już niemal 3 milionów Polaków. Powodów występowania tej dysfunkcji należy upatrywać przede wszystkim w prowadzonym trybie życia, który w wielu przypadkach nie może być określany mianem zdrowego. Rozwiązanie problemu? Dieta na potencję dla mężczyzn!

Stres, zbyt krótki sen, ograniczona aktywność fizyczna, niewłaściwe nawyki żywieniowe, używki – to wszystko w dużej mierze przyczynia się do występowania problemu z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu. Jeżeli jednak u podstaw problemu nie leżą względy medyczne, a czynniki środowiskowe, zmiana złych nawyków może w dużej mierze przyczynić się do poprawy kondycji seksualnej.

Z czego powinna składać się dieta na potencje u mężczyzn?

Na zaburzenia erekcji narażony jest każdy mężczyzna, co do tego nie ma wątpliwości. Tabletki mające wpływać na potencję w żadnym wypadku nie powinny być traktowane jako środek do ciągłego stosowania, a raczej jako pomoc doraźna. Aby trwale zwiększyć swoje możliwości seksualne, należy przede wszystkim wprowadzić zmiany do swojego jadłospisu. Jaka dieta na potencje będzie najlepsza?

Codzienne posiłki powinny przede wszystkim wykluczać szkodliwe tłuszcze oraz węglowodany proste. Pożądane będą natomiast witaminy, składniki mineralne, błonnik oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Najlepsza dieta na potencje ma zatem sporo cech wspólnych z dietą dla otyłych.

Dieta na potencje – jakie produkty należy brać pod uwagę?

Dieta na potencję dla mężczyzn powinna uwzględniać znaczną redukcję kwasów tłuszczowych nasyconych, które przyczyniają się do występowania chorób układu sercowo-naczyniowego oraz powodują wzrost poziomu cholesterolu. Ryzyko wystąpienia miażdżycy i wielu innych schorzeń redukują natomiast kwasy omega 3. Ich naturalnym bogactwem są tłuste ryby morskie.

W diecie na potencje niezwykle istotną rolę odgrywają węglowodany złożone, które dostarczane są wraz z produktami zbożowymi z grubego przemiału. Należą do nich:

• kasze,
• makaron razowy,
• pieczywo razowe,
• pieczywo pełnoziarniste,
• brązowy ryż,
• płatki zbożowe.

Wymienione wyżej produkty są także naturalnym źródłem cennego błonnika i wielu związków mineralnych, jak choćby magnez, żelazo oraz cynk, który odgrywa istotną rolę w procesie syntezy testosteronu. Ten składnik powinien być dostarczany w bardzo szerokim zakresie, do diety warto zatem wprowadzić chude mięso, ryby oraz jaja. Jadłospis powinien też uwzględniać produkty z dużą zawartością selenu, aminokwasu argininy, witaminy C oraz prowitaminy A.

Zobacz: Zdrowe hamburgery. Możesz je zjeść bez wyrzutów sumienia [5 FIT PRZEPISÓW]

Więcej o:
Copyright © Agora SA