Miodla indyjska. Poprawia trawienie, obniża cholesterol i redukuje stres

Miodla indyjska, znana także pod nazwą neem, w Indiach jest uważana za naturalny lek i alternatywę dla tradycyjnych metod leczenia. Pomaga przy problemach skórnych, wspomaga trawienie i oczyszcza krew. Zobacz, co jeszcze potrafi ta cudowna roślina.

Miodla indyjska - czym jest

Miodla indyjska, inaczej nazywana neem, jest rośliną występującą głównie w Indiach. Możemy ją też spotkać między innymi w Iranie, Australii, Indonezji.

Miodla indyjska najczęściej rośnie w klimacie tropikalnym.Od najdawniejszych czasów była używana w medycynie ajurwedyjskiej. Roślina ta posiada wiele aktywnych związków, które działają leczniczo na różnorodne dolegliwości. Wykorzystuje się wszystkie części drzewa - owoce, ziarna, liście, korzenie, a nawet jego korę.

 
 

Miodla indyjska - właściwości

Drzewo neem słynie z fantastycznych prozdrowotnych właściwości. Pomaga między innymi przy wysokiej gorączce, malarii, w stanach zapalnych stawów, przy łupieżu. Jest doskonałym środkiem na problemy skórne i rany. Zadziała łagodząco przy zapaleniu płuc, przy problemach z trawieniem i reumatyzmem.

Miodla oczyszcza krew, zmniejsza poziom insuliny i cholesterolu, a także zwalcza stres. Wiele osób wierzy, że używanie środków na bazie drzewa neem jest alternatywą dla tradycyjnych środków i form leczenia.

Miodla indyjska - zastosowanie

W Indiach w każdej aptece można kupić leki, kosmetyki i produkty na jego bazie.

Kosmetyki, w których użyto wyciągów z tej rośliny, zapewnią gładką, napiętą i rozświetloną skórę, która będzie wyglądała wyraźnie młodziej. Popularne są też maseczki do twarzy z jej wykorzystaniem.

Miodla jest też częstym dodatkiem do mydeł, szamponów i olejków do masażu. Zapewnia nawilżenie, ponadto pomoże pozbyć się łupieżu, czy egzemy. Olej z miodly stosowany jest do olejowania włosów, dzięki czemu stają się one gładkie, mocne i błyszczące.

Zobacz: Toniki do zadań specjalnych. Spalający tłuszcz, podnoszący odporność, nawadniający organizm [PRZEPISY]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.