Pijesz kawę z mlekiem? Ewa Chodakowska mówi wprost: "to cellulit w płynie!"

Dużo osób nie wyobraża sobie dnia bez kawy z mlekiem. Tymczasem najpopularniejsza trenerka w Polsce, Ewa Chodakowska podkreśla, że kawa z mlekiem to "cellulit w płynie". Czy ten popularny napój rzeczywiście przyczynia się do powstawania pomarańczowej skórki?

W rozmowie z nami Małgorzata Rozenek-Majdan przyznała, że od pewnego czasu sięga wyłącznie po czarną kawę. Przyczyna? Ewa Chodakowska, z którą trenuje także Małgosia powiedziała jej, że tak lubiana przez nas kawa z mlekiem jest jedną z przyczyn powstawania cellulitu! Czy rzeczywiście tak jest?

 

Kawa zawiera kofeinę, która przyspiesza przemianę materii i bywa stosowana w kosmetycznych zabiegach na cellulit. Niestety, duże ilości wypijanej kawy mogą mieć właściwości odwadniające, które przyczynić się mogą do pogorszenia stanu naszych ud i zwiększyć widoczność cellulitu.

Przez 2 tygodnie piłam kawę bez mleka. Takiego efektu się nie spodziewałam! [TEST]

Jeżeli dodamy jeszcze do naszej kawy mleko, możemy zapomnieć o pośladkach, jak u Ewy Chodakowskiej!

 

Mleko zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, które mogą sprzyjać powstawaniu podskórnej tkanki tłuszczowej. Poza tym zawiera laktozę czyli cukier mleczny, który sprzyja gromadzeniu tłuszczu i może powodować u niektórych osób dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Czy warto sięgać po mleko bez laktozy?

Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Warto częściej sięgać po czarną kawę lub taką z dodatkiem napojów roślinnych (bez dodatku cukru), najlepiej z dodatkiem rozgrzewających i podkręcających metabolizm przypraw, np. z cynamonem.

Pamiętajmy też o tym, by po wypiciu filiżanki kawy dodatkowo wypijać szklankę wody. 

Z kolei fusy z kawy warto wykorzystać do zrobienia domowego peelingu, który poprawi krążenie i wspomoże usuwanie toksyn z organizmu.

.. www.fashionlady.in

Przepis na kawowy peeling:

Do wykonania najprostszej wersji potrzebujesz jedynie fusów z kawy, cukru i oliwy z oliwek. Wystarczy zmieszać te składniki, a następnie wykonać peeling pod prysznicem. Twoja skóra będzie odżywiona, gładka i mocno nawilżona :)

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.