Co zrobić żeby schudnąć? Poznaj proste sposoby, które zawsze działają!

Co zrobić żeby schudnąć? Próbowałaś już tysiąca metod odchudzania, jednak żadna z nich nie przyniosła jak dotąd spodziewanych rezultatów? Najprawdopodobniej przyjęłaś zatem niewłaściwą strategię. Poznaj więc skuteczne sposoby na odchudzanie, które pozwalają utracić zbędne kilogramy szybko, zdrowo i co najważniejsze bez ryzyka efektu jojo.

Te produkty są wrogiem szczupłej sylwetki!

Najważniejszym etapem procesu odchudzania jest całkowite odstawienie produktów żywnościowych oraz napojów powodujących tycie. Są to zarazem artykuły wpływające negatywnie na zdrowie, ponieważ znacząco osłabiają odporność organizmu. Zawartość czarnej listy prezentuje się następująco:

1. Alkohol – nie potrafisz sobie wyobrazić weekendu bez hucznej imprezy na mieście? Musisz więc być świadoma tego, że częste spożywanie alkoholu, nawet w ograniczonych ilościach powoduje szybkie tycie. Ma to związek z tym, iż alkohol jest bardzo kaloryczny, a jednocześnie utrudnia prawidłową przemianę materii. Jeżeli już decydujesz się na trunki, znacznie lepiej będzie, jeśli postawisz na czerwone wino.

2. Dania instant – prowadząc dietę warto abyś przestrzegała złotej reguły która głosi, aby wybierać takie produkty żywnościowe, które zostały w możliwie jak najmniejszym stopniu przetworzone. Zapomnij więc o konserwach, gotowych sosach do spaghetti, czy tuczących fast foodach. Stawiaj raczej na te artykuły, które nie są oznaczone etykietą (zwłaszcza owoce i warzywa), a także te, których lista składników ogranicza się do co najwyżej kilku pozycji. Wystrzegaj się zwłaszcza glutaminianu sodu oraz aspartamu – substancji chemicznych, które w ogromnym stopniu powodują przyrost wagi.

3. Produkty pszenne – za szybkie tycie odpowiedzialne są także potrawy sporządzane na bazie pszenicy, która współcześnie została w dużym stopniu przetworzona. Tego typu wysoko węglowodanowe dania jak naleśniki, kluski czy makaron pszenny powinnaś więc koniecznie zastąpić pełnoziarnistymi lub razowymi zbożami. Postaw zwłaszcza na niezwykle skuteczne w odchudzaniu kasze (jaglaną, gryczaną, durum) oraz płatki (orkiszowe lub pszenne).

4. Słodkie napoje – nie daj się zwieść kolorowym reklamom, które promują kartonowe soki owocowe jako element zdrowej diety. Nic z tych rzeczy, są one natomiast pełne cukru, który w dużym stopniu utrudnia schodzenie z wagi.

5. Cukier – skoro już mowa o samym cukrze, należy go całkowicie wyeliminować w trakcie procesu odchudzania. Nie znaczy to bynajmniej, że nie można już niczym słodzić. Znacznie lepszym wyjściem jest dodawanie do herbaty ksylitolu – bardzo smacznego i zdrowego syropu z brzozy.

6. Słodycze – każda osoba z nadwagą wie o tym, jak zgubne w skutkach jest dla niej zjadanie słodyczy, jednak nie jest łatwym zadaniem faktyczna z nich rezygnacja. Będzie o to jednak znacznie łatwiej, kiedy zastąpisz je zdrowymi owocami suszonymi. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza śliwki, cechujące się wyjątkowo wysoką zawartością błonnika.

7. Białe pieczywo – kilka kromek chleba na śniadanie to dla większości otyłych osób wręcz obowiązek. Nie zdają one sobie jednak sprawy z tego, jak szybko z tego powodu następuje proces przybierania na wadze. Zamiast rezygnować całkowicie z pieczywa, lepiej będzie zastąpić biały chleb pszenny razowym odpowiednikiem. Jeżeli do tej pory nie wiedziałaś jeszcze, co zrobić aby schudnąć, musisz uwierzyć w to, że chleb razowy może okazać się Twoim wybawieniem!

Co zrobić żeby schudnąć? Prawidłowo spożywać posiłki!

Nawet wyeliminowanie z diety wszystkich produktów z powyższej listy nie przyniesie pożądanych rezultatów, jeżeli jedzenie będzie spożywane w niewłaściwy sposób. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, aby każdy kęs pokarmu bardzo dokładnie przeżuwać. Dzięki temu zapobiegniesz problemom z trawieniem, a co za tym idzie ryzyku podskórnego odkładania się tkanki tłuszczowej.

Absolutnie nie powinnaś podczas jedzenia jednocześnie przyjmować płynów. Istnieje generalna zasada głosząca, iż pić należy co najmniej 15 minut przed posiłkiem oraz 30 minut po jego spożyciu. Każdy dzień koniecznie rozpocznij od wypicia szklanki ciepłej wody z cytryną, co doskonale pobudzi Twoje trawienie.

Nie mniej istotny jest poza tym tryb planowania poszczególnych dań w ciągu dnia. Pierwszy posiłek powinien zostać spożyty najpóźniej do godziny 10:00, a kolejne w odstępach czasowych około 4-5 godzin. Obecnie jest wprawdzie popularny mit dietetyczny mówiący, aby jeść co 3 godziny. Jest to jednak kompletną bzdurą, gdyż w takim przypadku układ pokarmowy nie nadążą z trawieniem pokarmu.

Postaw na aktywność fizyczną oraz okresowe głodówki

Bardzo pomocna w odchudzaniu jest także regularna aktywność fizyczna. Nie chodzi jednak o to, aby katować się niepotrzebnie na siłowni czy zostać długodystansowym biegaczem. Znacznie ważniejsza od intensywności treningu jest jego systematyczność. Każdego dnia poświęć więc co najmniej kwadrans na gimnastykę, taniec czy powolny spacer. Efekty odchudzania niemalże murowane!

Mimo że już zapewne doskonale wiesz co zrobić aby schudnąć, wspomnieć jeszcze należy o ogromnej skuteczności tzw. postu owocowo-warzywnego Daniela. W czasie tego typu okresowej głodówki organizm oczyszcza się z zalegających złogów, zanieczyszczeń oraz spala zbędną tkankę tłuszczową. Warto jednak koniecznie przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu głodówki skonsultować się ze swoim lekarzem. Istnieją bowiem przeciwwskazania do jego podjęcia, takie jak chociażby depresja.

Zobacz: Pilates wzmacnia plecy i uczy prawidłowej postawy. Ten trening będziesz mogła wykonać w domu [6 ĆWICZEŃ]

Więcej o: