Jak jeść żeby schudnąć - garść sprawdzonych porad

Jak jeść żeby schudnąć? To pytanie każdego dnia zadaje sobie niemal każda kobieta, która marzy o idealnej figurze. Większość diet przynosi rezultaty jedynie na chwilę, po czym ma miejsce niechciany efekt jojo. Jakich zasad żywieniowych należy zatem przestrzegać, aby szybko i zdrowo stracić na wadze?

Co jeść żeby schudnąć?

W celu skutecznego spalenia nadmiernej tkanki tłuszczowej w pierwszej kolejności należy szczerze podsumować swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Weź kartkę i długopis do ręki i wypisz dokładnie jakie produkty spożywasz każdego dnia – dzięki temu będziesz wiedzieć, czego nie jeść aby schudnąć. Następnie sprawdź, ile spośród nich to gotowe dania instant, a także zawierające cukier oraz sztuczne poprawiacze smaku. Zaznacz także te artykuły żywnościowe, które powstały na bazie białej mąki: zwłaszcza makarony, biały chleb, bułki oraz ciasta. Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym co jeść żeby schudnąć, koniecznie musisz wyeliminować tego rodzaju produkty ze swojej diety.

Teraz już możesz wybrać się na zakupy, aby zaopatrzyć się w żywność wspomagającą odchudzanie. Są to przede wszystkim produkty zawierające duże ilości błonnika. Zaliczyć do nich należy wszelkiego rodzaju kasze z pełnego przemiału oraz płatki zbożowe. Najwyższą skutecznością na diecie odchudzającej cechuje się kasza jaglana, która dodatkowo pozwala oczyścić organizm z zalegających złogów i zanieczyszczeń. Dobre rezultaty w odchudzaniu przynosi również kasza gryczana, płatki orkiszowe oraz owsiane. Oprócz tego koniecznie dopisz do swojej listy zakupów siemię lniane, które nie tylko przyśpiesza przemianę materii, lecz zarazem dostarcza cennych kwasów Omega 3.

Pomocne w odchudzaniu są ponadto wszelkiego rodzaju zioła, które wysoką skuteczność wykazują zwłaszcza wówczas, gdy są wypijane tuż przed snem. W Twojej kuchni koniecznie powinien więc znaleźć się rumianek, dziurawiec czy też herbata z pokrzywy. Nie zapominaj również o tym, aby każdego dnia wypijać co najmniej 2 litry czystej wody.

Jak jeść żeby schudnąć?

Nie mniej ważne od tego, co jeść żeby szybko schudnąć jest to, w jaki sposób posiłek jest spożywany. Otóż nadwadze sprzyja jedzenie w pośpiechu, kiedy to kawałki pożywienia nie są odpowiednio trawione, a następnie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Nigdy nie spożywaj więc żadnych dań w biegu i stresie – wówczas znacznie lepiej będzie, jeśli zrezygnujesz całkowicie z posiłku. Pamiętaj także od zachowywaniu stałych odstępów pomiędzy każdym z dań – najlepiej co najmniej 4 godziny.

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie jak jeść żeby schudnąć, trzeba także mieć na uwadze zasady łączenia posiłków. Absolutnie nie wolno łączyć w jednym posiłku białka oraz węglowodanów. Nie jest więc dobrym pomysłem tradycyjne spożywanie schabowego z ziemniakami czy chleba z masłem. Jeśli chcesz jadać dania mięsne lub nabiałowe, znacznie lepiej będzie je łączyć z warzywami.

Teraz już wiesz doskonale, jak jeść żeby schudnąć oraz czego nie jeść. Od dziś jedynie od Ciebie zależy, czy nadal nadwaga będzie przyczyniać się do niskiej samooceny i wyrzutów sumienia!

Zobacz: Śniadania białkowo-tłuszczowe. Wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej [PRZEPISY]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.