Pomidor - kalorie

Pomidory to pyszne i popularne dodatki do naszych kanapek oraz wielu dań, które dzięki nim nabierają lekko kwaskowatego smaku oraz wspaniałego, czerwonego koloru. Jak bardzo są jednak kaloryczne?
W 100 gramach zwyczajnego, czerwonego pomidora znajduje się 17,7 kalorii. Ma w sobie mało węglowodanów (w dodatku część z nich to błonnik pokarmowy), a do tego odnajdziemy w pomidorze sód, potas, żelazo, magnez, wapń i witaminy (między innymi dużo witaminy C). Sok wyciśnięty z pomidora ma niemal tyle samo kalorii – 17,4. Kaloryczność znacznie wzrasta, gdy pomidor jest suszony – wówczas w 100 gramach ma w sobie aż 209 kalorii. Wszystko przez dodatki, między innymi olej. Nie można jednak odmówić suszonym pomidorom wybornego smaku – idealnego do wielu polskich i śródziemnomorskich dań.
Jeśli chodzi o inne rodzaje pomidorów, mały, koktajlowy ma też mało kalorii – 15 w 100 gramach. Pomidor malinowy w 100 gramach ma zaś 19 kcal. Świeży pomidor stanowi zatem idealną przekąskę dla wszystkich osób, które dbają o linię!

Zobacz: Desery białkowe, które warto zjeść po treningu [5 FIT PRZEPISÓW]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.