Ile kalorii ma pączek? Wszystko zależy od polewy

Paczki to jedna z ulubionych przekąsek Polaków. Pączek smażony na głębokim tłuszczu jest jednak kaloryczną bombą. Ile dokładnie ma kalorii? Okazuje się, że to zależy od... polewy.

Jednym z bardziej popularnych deserów w naszym kraju są pączki. Szczególnie chętnie sięgamy po nie w tak zwany tłusty czwartek, który poprzedza rozpoczęcie Wielkiego Postu. Pączki dostarczają nam ogromnej ilości kalorii. Zobaczmy ile kalorii ma jaki rodzaj pączka.

Ile kalorii ma pączek?

Klasyczny pączek z cukrem pudrem to około dwieście dziewięćdziesiąt kalorii. Kiedy jednak sięgamy po pączka z lukrem, dostarczamy sobie już trzysta pięćdziesiąt kalorii. Pączek z adwokatem to około trzysta kalorii. Pączek hiszpański oraz wiedeński mają po trzysta pięćdziesiąt kalorii. Ten z marmoladą ma nieco mniej kalorii, bo niespełna trzysta.

Pączek to pyszny, a jednocześnie bardzo kaloryczny deser. Dlatego nie poleca się pączków osobom, które aktualnie są na diecie i obawiają się przybrania na wadze. Zamiast pączka lepiej sięgnąć po garść orzechów.

Zobacz: Desery białkowe, które warto zjeść po treningu [5 FIT PRZEPISÓW]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.