Chleb żytni - kalorie

Chleb żytni jest jednym z ulubionych rodzajów chleba, spożywanych przez Polaków. Dlaczego? Ponieważ zawiera wiele cennych minerałów.

Chleb wykonuje się z mąki żytniej, uznawanej za cenniejszą i zdrowszą od mąki pszennej, ponieważ posiada więcej składników odżywczych i witamin. Jeśli zaś chodzi o kalorie, w 100 gramach chleba żytniego znajdziemy ich 259,1 kalorii. Oczywiście, wszystko będzie zależało od składników użytych do wypieku - można wszak eksperymentować.


Chleb żytni razowy ma w 100 gramach około 217 kalorii. W takiej samej ilości chleba żytniego na zakwasie znajdziemy niemal tyle samo kalorii - w podstawowym przepisie 216,37 kalorii. Chleb żytni pełnoziarnisty może mieć od około 180 do nawet 247 kalorii w 100 gramach - wszystko zależy od rodzaju, na jaki się zdecydujemy i tego, jakie ziarna zostaną w nim użyte. Jeśli na przykład lubimy chleb żytni ze słonecznikiem, przygotujmy się że w 100 gramach znajdziemy około 220 kalorii. Przy tym jedna kromka chleba waży zazwyczaj 35-50 gramów.

ZOBACZ: 7 kroków, dzięki którym zadbasz o swój wygląd i dobre samopoczucie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.