Działa jeszcze lepiej niż woda z cytryną! Energetyczny napój idealny na początek dnia

Wygląda intrygująco i co najlepsze, posiada właściwości, które pobudzą nasz organizm do życia

Przepis na ten napój jest niezwykle banalny. 

Przedstawiamy dwie wersje:

Dlaczego warto i co to właściwie jest?

Chia fresca - tak nazywa się ten magiczny napój, który idealnie chłodzi i pobudza organizm.

Jak widać na załączonym zdjęciu, napój składa się przede wszystkim z nasion chia. Wyglądają dość niepozornie, ale mają mnóstwo wartości, które dla sportowców są cenne.

Nasiona szałwii hiszpańskiej posiadają ogromną ilość witamin i składników mineralnych. Warto zaznaczyć, że około 6 łyżek nasion zawiera 100 proc. zapotrzebowania naszego organizmu na magnez, fosfor i mangan. No i w 50 proc. na wapń. Nasiona te są bogate w żelaza, których niedobory prowadzą do anemii. Ponadto obecny jest w nich również selen z właściwościami zwalczającymi nowotwory.

Chia wpływają świetnie na pracę naszego mózgu, a wszystko to za sprawą kwasów omega-3. Przeciwdziałają otyłości  i cukrzycy typu II, ponieważ posiadają niski IG i wysoką zawartość błonnika.

Nasiona szałwii hiszpańskiej wpływają również pozytywnie na nasze kości, mięśnie oraz układ krwionośny, pokarmowy i nerwowy.

Ich niewielka ilość w ciągu dnia korzystnie zadziała na twój organizm - w związku z tym naturalny napój energetyczny może być fenomenalnym pomysłem na rozpoczęcie dnia.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.