Czy jedząc przez 3 dni tylko zupy da się schudnąć? [TEST]

Detoks na zupach czy sokach, to jedne z metod, które pozwalają oczyścić organizm. Postanowiłam sprawdzić czy ich połączenie pozwoli mi zgubić zbędne kilogramy. Właśnie dlatego przez trzy dni poddałam się oczyszczaniu specjalnie przygotowanym słoikom od Juicy Jar. Zastanawiasz się czy schudłam? Oto wyniki testu.

Czym jest souping?

Souping jest jedną z najpopularniejszych metod odchudzających i oczyszczających organizm, polegającą na spożywaniu zup. Są świetnym pomysłem na potrawę z uwagi na wiele zalet. Przede wszystkim zupy nie są tuczące, są stworzone ze świeżych produktów (w tym głównie z bardzo wartościowych warzyw) i są szybkie w przygotowaniu. Dzięki ich dużej objętości, wypełniają żołądek i dłużej odczuwamy nasycenie.

Detoks na zupach

Niesprzyjające warunki, jak: zanieczyszczone powietrze, przetworzone jedzenie czy nawet siedzący tryb życia sprawiają, że w organizmie gromadzą się róże substancje. Niestety zalegając wpływają na nasze samopoczucie, wygląd i zdrowie. Co zrobić, aby pozbyć się zanieczyszczeń z naszego organizmu? Warto kilka razy w roku wykonać oczyszczanie. W tym celu możemy przejść na dietę, spożywać specjalnie przygotowane zupy czy soki. Składniki, z których są wykonane pomogą oczyścić organizm i dodatkowo dostarczą składniki odżywcze. 

ZOBACZ: oczyszczające zupy, które dodadzą energii

3 dni detoksu na zupach i sokach

Prowadzę aktywny styl życia, ale nie zapominam jak ważne jest regularne przeprowadzanie detoksu. Doskonale wiem, że wpływa to na moje samopoczucie, wygląd, a nawet formę fizyczną podczas treningów. Postanowiłam przez 3 dni spożywać specjalnie przygotowane zupy i soki od Juicy Jar.

To, co przede wszystkim zwróciło moją uwagę to opakowania i nazwy poszczególnych produktów. Lemon zawodowiec czy szamhaj, zdecydowanie zachęciły mnie do ich spożycia. Co więcej, pięknie wyglądające słoiki, po spożyciu produktów, na dłużej zagoszczą w mojej kuchni jako element dekoracji.

soupingsouping souping

Program „misz-masz”, na który się zdecydowałam był przeznaczony dla osób, które lubią zarówno zupy, jak i soki. Był to dobry wybór, ponieważ mogłam wypróbować różne produkty od Juicy Jar.

W ciągu dnia miałam do spożycia pięć różnych słoików: trzy zupy i dwa soki. Zupy były bardzo sycące. Dzięki zawartości błonnika, nie odczuwałam głodu i chęci spożycia kolejnego posiłku. Okazały się również lekkostrawne, więc nie obciążyły układu trawiennego. Soki pełne niezbędnych mikroelementów i witamin, okazały się być doskonałym zamiennikiem przekąsek w ciągu dnia.

Dużym plusem słoików było to, że nie wymagały podgrzewania. Zupy bardzo dobrze smakowały również na zimno. Dzięki temu doskonale się sprawdzą dla osób, które nie mają dostępu do kuchni, aby podgrzać swój posiłek.  

SPRAWDŹ: dietetyczne zupy, które musisz znać

Zupy oraz soki są wegańskie i bezglutenowe, więc każdy może je spożywać. Co więcej, nie mają dodatkowej chemii, gotowych mieszanek przypraw i konserwantów. W związku z tym, po otrzymaniu słoików należy je zjeść tego samego dnia, aby nie straciły swoich wartości i walorów smakowych.

Detoks na zupach i sokach – podsumowanie

Souping jest jedną z metod detoksu przeznaczoną dla osób, które dbają o swój organizm i chcą go zachować w dobrej kondycji.

Zupy i soki miały bardzo dobry smak i z pewnością, dzięki braku sztucznych dodatków nie obciążyły mojego żołądka. Warto pamiętać, aby nie wykonywać detoksu w okresie nadmiernego obciążenia fizycznego, ponieważ możemy odczuwać lekkie osłabienie organizmu i brak energii.

Choć po trzech dniach nie straciłam zbędnych kilogramów, odczułam zmniejszenie obwodu brzucha. Dzięki dużej zawartości składników odżywczych dostarczyłam dużą dawkę witamin.

ZOBACZ: ile kalorii zmieści się w szklance

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.