Tłusty ser sekretem długowieczności? Najnowsze odkrycie naukowców nie pozostawia wątpliwości!

Dieta bogata w tłuste sery w rzeczywistości może być korzystna dla naszego zdrowia - przekonują naukowcy! Najnowsze badania dowodzą, że jedzenie tłustego sera może przyczynić się do polepszenia zdrowia przez zwiększenie ilości "dobrego" cholesterolu, który ochroni przed chorobami układu krążenia.

.. tarkington2.rssing.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze przeprowadzili 12-tygodniowe badanie na 139 dorosłych osobach, które miały za zadanie spożywać tłusty ser. Odkryli, że w różny sposób wpływa on na nasz organizm - nie zawsze negatywny.

Ludzi podzielono na trzy grupy. Pierwszej z nich kazano jeść 80 g sera o wysokiej zawartości tłuszczu codziennie, druga grupa zjadała 80 g sera o obniżonej zawartości tłuszczu, podczas gdy trzecia miała nie jeść sera i zjadać zamiast niego 90 g chleba z dżemem każdego dnia.

Naukowcy ogłosili w American Journal of Clinical Nutrition, że choć żadna z grup nie doświadczyła zmiany ich poziomu "złego" cholesterolu, u osób, które jadły każdego dnia pełnotłuste sery nastąpił wzrost ich poziomu "dobrego" cholesterolu HDL.

To nie jest pierwszy eksperyment, który miał na celu zbadanie wpływu sera na nasze zdrowie. Ostatnie badania z Japonii dowiodły, że spożywanie sera zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w wątrobie i ma wpływa na poprawę parametrów lipidowych w surowicy, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko chorób sercowo - naczyniowych.

Tymczasem badania szwedzkich naukowców z 2015 roku wykazały, że ser może być kluczem do szybszej przemiany materii i zmniejszenie otyłości!

Jakie wnioski? Tłusty ser z pewnością zawiera sporo kalorii, jednak czasami warto się na niego skusić. Zachowując umiar z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie! :)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.