Cynamon ma właściwości lecznicze i wspomaga odchudzanie

Cynamon jest przyprawą, której najczęściej używamy, aby polepszyć smak słodkości lub owoców. Jednak ma on również właściwości lecznicze. Cynamon jest naturalnym antybiotykiem, poprawia trawienie i dodaje nam energii.

Zmniejsza apetyt

Cynamon stabilizuje poziom insuliny w naszym organizmie. Jest to jeden z kluczowych hormonów, który odpowiada za metabolizm węglowodanów. Wystarczy jedna łyżeczka cynamonu dziennie spożywana regularnie jako dodatek do posiłków czy kawy , aby pomóc zmniejszyć apetyt na słodycze i zlikwiduje napady wilczego głodu.

Wspomaga odchudzanie

Do codziennej diety powinny włączyć go osoby odchudzające się. Przyspiesza on przemianę materii oraz poprawia trawienie . Dodatkowo, oczyszcza nasz organizm i wspomaga odchudzanie! Jest również źródłem manganu, żelaza, wapnia i błonnika.

Naturalny antybiotyk

Powinniśmy go dodawać do potraw szczególnie jesienią i zimą, Dzieje się tak, ponieważ kora cynamonu ma właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Ponadto, jest on bogactwem antyoksydantów , które poprawiają działanie układu odpornościowego.

Właściwości kosmetyczne cynamonu

Często wykorzystywany jest w kuracjach antycellulitowych i wyszczuplających, ponieważ działa ściągająco i ujędrniająco. Dodatkowo, ma właściwości rozgrzewające. Kąpiel cynamonowa jest doskonała na przemarznięte stopy zimą - rozgrzewa je i zapobiega przeziębieniom.

Nie jest dobry dla wszystkich

Osoby, które zmagają się z wrzodami przewodu pokarmowego i są podatne na krwawienia, zdecydowanie nie powinny sięgać po tą przyprawę. Również ci, którzy przyjmują leki na cukrzycę lub takie, które mają wpływ na poziom glukozy we krwi, powinni zrezygnować z niego. Nie poleca się również cynamonu kobietom w ciąży, ponieważ może on przyspieszyć poród.

Zobacz: Szpinak. Bogactwo antyoksydantów i witamin

 

 

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.