Kasza jaglana kalorie - ile kcal ma kasza jaglana?

Kasza jaglana to drogocenny składnik zdrowej diety. Co prawda kaloryczność kaszy jaglanej nie jest najniższa, jednak nie jest to produkt, który grozi odłożeniem się zbędnych kilogramów.

Kasza jaglana zawiera bowiem mało tłuszczy, a zgromadzone w niej węglowodany należą do grupy złożonych - trawimy je powoli i równomiernie i nie zostają zmagazynowane pod postacią tkanki tłuszczowej. Dodatkowo błonnik zawarty w kaszy jaglanej usprawnia przemianę materii i pomaga zachować uczucie sytości przez wiele godzin. Dodatkowym atutem kaszy jaglanej jest jej uniwersalne zastosowanie - sprawdzi się jako dodatek do sałatek i dań obiadowych, można też ugotować ją na mleku lub wykorzystać jako składnik owocowych deserów .

W 100 g kaszy jaglanej znaleźć można 378 kalorii , aczkolwiek nie jest to wartość, którą powinniśmy się ostatecznie sugerować, ponieważ dotyczy produktu w formie suchej, przed obróbką termiczną. Gotowana kasza jaglana w 100 g zawiera około 100 kcal. Ponadto w 100 g ugotowanego produktu znaleźć można około 3 g białka, około 20 g węglowodanów, około 1 g błonnika oraz około 0,8 g tłuszczu. Kasza jaglana obfituje również w wiele wartościowych dla ludzkiego organizmu składników, między innymi: witaminy z grupy B, witaminę E, wapń, magnez, potas, żelazo, cynk, selen i krzem.

Zobacz: Trening na czczo albo po posiłku - która opcja będzie dla ciebie lepsza?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA