Pomidor kalorie - ile kcal ma pomidor?

Pomidory to pyszne i popularne dodatki do naszych kanapek oraz wielu różnych dań, które dzięki nim nabierają lekko kwaskowatego smaku oraz wspaniałego, czerwonego koloru. Jak bardzo jednak są kaloryczne?

W 100 gramach zwyczajnego, czerwonego pomidora znajduje się 17,7 kalorii. Ma w sobie mało węglowodanów (w dodatku część z nich to błonnik pokarmowy), a do tego odnajdziemy w pomidorze sód, potas, żelazo, magnez, wapń i witaminy (między innymi dużo witaminy C). Sok wyciśnięty z pomidora ma niemal tyle samo kalorii - 17,4. Kaloryczność znacznie wzrasta, gdy pomidor jest suszony - wówczas w 100 gramach ma w sobie aż 209 kalorii. Wszystko przez dodatki, między innymi olej . Nie można jednak odmówić suszonym pomidorom wybornego smaku - idealnego do wielu polskich i śródziemnomorskich dań.

Jeśli chodzi o inne rodzaje pomidorów, mały, koktajlowy ma też mało kalorii - 15 w 100 gramach. Pomidor malinowy w 100 gramach ma zaś 19 kcal. Świeży pomidor stanowi zatem idealną przekąskę dla wszystkich osób, które dbają o linię!

Zobacz: Pomidor. Niskokaloryczna bomba witaminowa.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.