Anna Lewandowska 15/7. Ćwiczenia, dzięki którym będziesz fit i sexy każdego dnia [TEST]

Anna Lewandowska 15/7 to zestaw ćwiczeń, który pozwoli ci wzmocnić kondycję, zbudować formę oraz wymodeluje twoje ciało każdego dnia. Tym razem trenerka zaprasza nas do 15-minutowych treningów, dzięki którym codzienne ćwiczenia staną się krótką chwilą przyjemności. Sprawdziłyśmy czy Anna Lewandowska potrafi nas zaskoczyć dzień po dniu i czy jest to efektywny trening.

Anna Lewandowska swoją najnowszą płytą 15/7 zaskakuje swoich fanów. Znana nam dotychczas z treningów fitness z elementami karate, tym razem pokazała się z zupełnie innej strony. Trenerka postanowiła przygotować różne zestawy ćwiczeń na każdy dzień tygodnia. Dzięki temu możemy poznać jej prawdziwe oblicze fitnessowej trenerki. Zdaniem Anny Lewandowskiej wystarczy poświęcić 15 minut dziennie na ćwiczenia, by cieszyć się dobrą formą. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdziłyśmy to na sobie.

Anna Lewandowska 15/7: Poniedziałek Kardio HIT

Anna Lewandowska rozpoczyna trening dynamiczną rozgrzewką, w której wykonujemy nie tylko bieg i skoki, ale i podpór oraz ciosy karate. Ta część jest bardzo krótka, więc każdy powinien z nią sobie poradzić, nawet osoby początkujące.

W głównej części mamy trzy bloki ćwiczeń. Każdy zawiera trzy ćwiczenia, które wykonujemy przez 30 sekund. Bloki powtarzamy w trzech seriach. Mamy dużą liczbą podskoków, wypadów, biegu w podporze, a nawet pompek.

ZOBACZ: Karate Cardio Military to trening dla wymagających

Trening z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią dużą intensywności podczas ćwiczeń. Dla osób mających problem z kolanami, ćwiczenia mogą okazać się zbyt intensywne. Po tak wyczerpującym treningu z pewnością będziemy mieć dużo pozytywnej energii na cały tydzień.

Anna Lewandowska 15/7: Wtorek Trening wyzwanie

Ten trening to prawdziwy challenge. Każde ćwiczenie wykonujemy w ciągu jednej minuty, a następnie zapisujemy liczbę wykonanych powtórzeń. Ma to nam pomóc stale zwiększać swoje możliwości. Ania zachęca, by sprawdzić swoje wyniki już po 4 tygodniach, tak by obserwować swój progres.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska Anna Lewandowska (facebook.com/healthyplanbyann) Anna Lewandowska (facebook.com/healthyplanbyann)

Anna Lewandowska poprzedza ćwiczenia rozgrzewką, która nie jest zbyt intensywna. Prawdopodobnie dlatego, że cały trening będzie wymagał od nas dużych pokładów sił. Wystarczy zatem delikatnie przyspieszyć tętno i rozgrzać mięśnie.

Podczas treningu wykonujemy trzy ćwiczenia: squat, kombinację pompki i podporu oraz ściąganie ramion w leżeniu na brzuchu. Po każdej z czterech rund zapisujemy swoje wyniki i już w kolejny wtorek mamy zadanie, by sprawdzić czy udało nam się je poprawić. Po treningu mamy bardzo krótkie rozciąganie.

Anna Lewandowska 15/7: Środa Mocny brzuch

Trening na płaski brzuch Anna Lewandowska wykonuje sama, bez członka teamu. Ćwiczenia rozpoczynamy bez rozgrzewki. Niestety jeżeli nie wykonaliśmy wcześniej rozgrzewki, może być to dla nas kontuzyjne. Warto zatem ją wykonać we własnym zakresie.

Niestety nie wiemy, czy ćwiczenia wykonywane są na czas czy na liczbę powtórzeń, ponieważ nie ma na początku treningu ten temat informacji. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich serii nie ma również zegara odmierzającego czas.

SPRAWDŹ: 10 najlepszych stylizacji Anny Lewandowskiej

Podczas treningu wykonujemy 24 różne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Mamy zarówno tradycyjne brzuszki, jak i różne kombinacje ćwiczeń w podporze oraz w leżeniu na brzuchu. Pojawiają się również pozycje zaczerpnięte z metody Pilatesa. Po zakończonym treningu mamy bardzo krótki stretching. Warto go wydłużyć o kilka minut dla zachowania elastyczności mięśni.

W lewym górnym rogu pojawia się informacja o tym, jakie będzie kolejne ćwiczenie. Dla niektórych może się to okazać pomocne. W moim przypadku rozprasza to uwagę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby pokazanie przez Anię, jak dokładnie zrobić ćwiczenie, tuż przed jego wykonaniem, niż migający ekran.

Zobacz wideo

Anna Lewandowska 15/7: Czwartek Nogi i pośladki

Zestaw ćwiczeń na nogi i pośladki rozpoczyna się od krótkiej rozgrzewki, która nie jest zbyt intensywna. Ma na celu dobrze rozgrzać te partie ciała. Podobnie, jak w treningu na brzuch, nie ma informacji czy wykonujemy ćwiczenia na czas czy liczbę powtórzeń.

Podczas treningu Anna Lewandowska realizujemy różne kombinacje squatów, wykroków, ćwiczeń w podporze, w leżeniu na plecach i brzuchu. Ćwiczenia są przeplatane różnymi rodzajami skoków. Dzięki temu cały czas utrzymujemy podniesione tętno. Jestem zwolenniczką połączenia ćwiczeń modelujących ciało i kardio, ponieważ nasze mięśnie cały czas są rozgrzane i dzięki temu doskonale pracują. Niestety po zakończonym treningu nie ma stretchingu, pomimo bardzo intensywnych ćwiczeń. Nie zapomnij zatem, aby wykonać kilka minut rozciągania, tak aby nogi i pośladki były nie tylko wzmocnione, ale i wysmuklone.

Anna Lewandowska 15/7: Piątek Mocne plecy i ramiona

Do wykonania ćwiczeń potrzebne będzie nam dodatkowe obciążenie. Możemy w tym celu wykorzystać hantle lub butelki z wodą. Trening rozpoczyna krótka rozgrzewka, podczas której nie wykorzystujemy obciążenia.

Podobnie, jak w poprzednim treningu nie mamy informacji o czasie i liczbie powtórzeń ćwiczenia, możemy się jedynie domyślać, że każde z nich trwa 30 lub 60 sekund.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska Anna Lewandowska (facebook.com/healthyplanbyann) Anna Lewandowska (facebook.com/healthyplanbyann)

Trening właściwy składa się z trzech ćwiczeń, które wykonujemy w dwóch seriach. Mamy dwa bloki po trzy ćwiczenia. Do każdego z ćwiczeń wykorzystujemy hantle, dzięki czemu spalamy nadmiar tkanki tłuszczowej i pojawia się wyraźny zarys mięśni. Pracują całe ramiona, barki, triceps, biceps oraz plecy. Na zakończenie piątkowego treningu wykonujemy stretching, który pozwoli rozluźnić ramiona po ćwiczeniach.

Anna Lewandowska 15/7: Sobota Trening w parach

Anna Lewandowska wykonuje trening wspólnie z Jakubem. Rozpoczynamy od rozgrzewki, która jest wykonywana w parze. Ten trening obowiązkowo wykonaj z partnerem lub przyjaciółką. Dzięki temu masz większą motywację, by pomimo dużego zmęczenia wykonać wszystkie ćwiczenia.

Trening właściwy jest wykonywany metodą tabata. Mamy trzy serie każda po trzy ćwiczenia, które wykonujemy prze 20 sekund i następnie przez 10 sekund odpoczywamy. Po każdej serii mamy 15 sekund odpoczynku. Podczas ćwiczeń każda z osób wykonuje pracę, więc nikt z pewnością nie będzie się nudził.

Anna Lewandowska 15/7: Niedziela Stretching

Siódmy trening to według Anny Lewandowskiej prawdziwy relaks. Ma na celu wysmuklić ciało i wydłużyć mięśnie. Podczas rozciągania warto ściągnąć obuwie, co pozwoli nam również wyciągnąć mięśnie śródstopia. Ania pokazuje jak rozluźnić mięśnie całego ciała: szyję, ramiona, tułów, plecy, pośladki oraz nogi. Bardzo często pomijamy rozciąganie, bagatelizując jego wpływ na nasze ciało. To nie tylko ochrona przed niechcianymi kontuzjami, ale i wysmuklenie mięśni, które nadają sylwetce piękny kształt.

Anna Lewandowska 15/7: Bonus koktajl na każdy dzień tygodnia

Anna Lewandowska, jak zawsze nie zapominam o dodaniu specjalnych bonusów, w postaci krótkiej lekcji gotowania. Na swojej poprzedniej płycie Karate Cardio Military mieliśmy okazję przyrządzić śniadanie, obiad i pyszny koktajl energetyczny. Na najnowszej płycie zgodnie z całym 7-dniowym planem treningowym, znajdziemy przepisy na smoothie na każdy dzień. Szkoda tylko, że wyświetlają się nam same instrukcje jak je przyrządzić, bez wspólnego gotowania razem z Anią.

Anna Lewandowska 15/7: Podsumowanie

Anna Lewandowska 15/7 to program, który warto polecić. Nie jest to zestaw ćwiczeń bardzo wymagających, więc z pewnością przypadnie do gustu osobą początkującym. Dużym plusem jest ich różnorodność. Dzięki temu codziennie możemy wykonywać inny rodzaj treningu.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska Anna Lewandowska (facebook.com/healthyplanbyann) Anna Lewandowska (facebook.com/healthyplanbyann)

Minusem jest nie konsekwencja w przygotowanych treningach. Niestety nie wszystkie zostały poprzedzone odpowiednią rozgrzewką, niezbędną przed każdymi ćwiczeniami oraz rozciąganiem tuż po. Niektóre spośród treningów nie miały jasno określonego schematu, czyli czy dane ćwiczenia będą wykonywane w określonym czasie czy może na określoną liczbę powtórzeń.

Nie jesteśmy również przekonane czy 15-minutowy trening faktycznie przyniesie oczekiwane rezultaty. Oczywiście każda aktywność jest ważna, jednak sama rozgrzewka powinna trwać minimum 10 minut. Należałoby więc nieco wydłużyć trening.

ZOBACZ: 10 zdjęć, które udowadniają, że Lewandowscy to najseksowniejsza para

Zobacz wideo
Więcej o: