5 powodów, dla których WARTO pić piwo!

Okazuje się, że ten bursztynowy trunek zawiera wiele prozdrowotnych właściwości! Nic tylko... wypić piwo!

www.portaldenoticiaspb.com

1. Picie piwa zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych

Kamica nerkowa jest uciążliwym schorzeniem, które jest spowodowane odkładaniem się złogów w nerkach lub drogach moczowych. Okazuje się, że jest sposób, by temu zapobiec! Wypicie butelki piwa dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych aż o 40%!

2. Piwo zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera

Zazwyczaj zapadają na tą chorobę ludzie w podeszłym wieku. Niestety jest nieuleczalna i utrudnia funkcjonowanie. Piwo chmielowe jest źródłem naturalnego antyoksydantu, który chroni nasz mózg przed schorzeniami takimi, jak Alzheimer.

3. Piwo zawiera witaminy

Ten złoty trunek jest źródłem wielu cennych witamin, m.in.: B12, B1, B2, B3, B6. Poza tym jest bogate w minerały. Cennych składników odżywczych najwięcej mają piwa niepasteryzowane.

4. Piwo wzmacnia kości

Piwo pomaga wzmocnić kości - udowodniono to naukowo! Osoby, które wypijały do dwóch piw dziennie, miały o 4,5% większą gęstość kości od abstynentów! Wszystko dzięki zawartości krzemu - to on odpowiada za ich gęstość.

5. Piwo chroni przed rakiem

Picie piwa zmniejsza ryzyko zachorowania na raka! Napój zawiera ksantohumol - silny antyoksydant, który ogranicza powstawanie enzymów rakotwórczych!

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

    Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.