Jak odzwyczaić się od brania dokładek? [5 PORAD]

Nawet, gdy zdrowo się odżywiasz, jedząc zbyt duże porcje możesz przytyć. Pamiętaj, że informacja o tym, że jesteśmy najedzeni, dochodzi do naszego mózgu dopiero po około 30 minutach, od zjedzenia posiłku. Jak odzwyczaić się od nakładania dokładek? Mamy dla was 5 skutecznych rad!

1. Postaw na błonnik

Dzięki niemu nie będziesz odczuwała aż tak silnego głodu, bo błonnik pęcznieje i zapewnia nam uczucie sytości. Nawet jeśli przerwa między posiłkami będzie trwać kilka godzin, głód nie będzie ci aż tak bardzo doskwierał.

Pamiętaj, że błonnik znajdziesz w płatkach owsianych, otrębach, warzywach i owocach.

2. Każdy kęs przeżuwaj wiele razy

To bardzo ważne, gdy chcesz się pozbyć zbędnych kilogramów! Pamiętaj, że spożywając posiłek powinnaś się na nim skupić i go celebrować. Nie spiesz się i dokładnie przeżuwaj każdy kęs! Zobaczysz różnicę, że twoje porcje z dnia na dzień będą coraz mniejsze.

3. Wypijaj przed posiłkiem 2 szklanki wody

Pijąc przed posiłkiem wodę, twój żołądek zostanie wypełniony płynem, który wspomoże trawienie i sprawi, że zjesz nieco mniej. Pamiętaj, by nie pić przed samym jedzeniem - zrób to 15 minut wcześniej.

4. Jedz posiłki w towarzystwie

Nie od dzisiaj wiadomo, że w towarzystwie bardziej panujemy nad swoim apetytem. Jesteśmy zazwyczaj pochłonięci rozmową i zwyczajnie nie myślimy o dokładce!

5. Jedz małymi sztućcami

Sięgając po niewielkie sztućce wydłużysz czas jedzenia. Jeśli będziesz jadać obiad małym widelczykiem, a zupę małą łyżeczką, zajmie ci to o ok. 30% czasu więcej! Dzięki temu szybciej poczujesz się najedzona!

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ  TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.