5 POSIŁKÓW DZIENNIE
1. Apetyt
Badania wykazały, że osoby, które w ciągu dnia jedzą 5 mniejszych posiłków, jadły w sumie 27% mniej, niż osoby, które zjadały mniej posiłków, ale większych. Mniejsze posiłki wyrównują poziom cukru we krwi i ograniczają uwalnianie się hormonu głodu.
2. Masa ciała
Zjadając 5 posiłków dziennie będziesz panować nad swoją masą ciała. Zbadali to francuscy naukowcy. Ludzie, których posiłki zostały ograniczone do 3 dziennie zaczęli przybierać na wadze. Ich metabolizm szybko zaczął zwalniać, co skończyło się dodatkowymi kilogramami.
3. Wpływ na mięśnie
Pewnie wiesz, że dzięki mięśniom spalasz więcej kalorii niż dzięki zapasom tłuszczu. Budowaniu mięśni sprzyja azot. Brytyjski magazyn "British Journal of Nutrition" odkrył, że częstsze jedzenie sprzyja wyższemu poziomowi azotu. A to oznacza lepsze efekty treningów na siłowni.
3 POSIŁKI DZIENNIE
1. Apetyt
3 posiłkami dziennie też da się najeść. Kluczem są dania bogate w białko. Przeprowadzono badania - ci, którzy jedli 3 wysokobiałkowe posiłki, mieli wieczorem mniejszą ochotę na podjadanie niż Ci, którzy do stołu siadali 6 razy (taka sama kaloryczność diety).
2. Masa ciała
Wiele badań wykazuje, że to nie ilość posiłków wpływa na mięśnie, a ilość spożywanych kalorii. Ostatnio np. badacze z University of Warwick przeanalizowali dietę 24 kobiet o zróżnicowanej masie ciała i wyciągnęli następujące wnioski: częstsze posiłki nie miały żadnego wpływu na ilość spalonych przez nie kalorii.
3. Wpływ na mięśnie
Inna grupa naukowców udowodniła, że osoby regularnie korzystające z siłowni zyskały więcej masy mięśniowej, gdy jadły 3 posiłki dziennie, a nie 6. Większe posiłki wiązały się z większą dawką aminokwasów, którymi posilały się mięśnie.
I co tu wybrać?
WIĘCEJ PODOBNYCH PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .