Dieta octowa. O co w niej chodzi?

Chyba każdy słyszał o tym, że ocet jabłkowy ma właściwości odchudzające. Podobno był on sekretem smukłej talii Kleopatry. Dieta ta z całą pewnością będzie odpowiadała osobom, które lubią jabłka i ich aromat. Zobaczcie, na czym polega.

ZASADY DIETY OCTOWEJ

W diecie octowej chodzi o picie napoju na bazie octu jabłkowego (1 łyżka octu jabłkowego wymieszana z 1 szklanką wody) trzy razy dziennie - przed śniadaniem, obiadem i przed snem.

Dodatkowo należy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania - jeść 5 posiłków dziennie o mniej-więcej stałych porach,

Warto wybierać zdrowe i pełnowartościowe produkty i ograniczyć spożywanie soli i cukru.

Należy pić co najmniej 2 litry wody dziennie.

NA JAKIE EFEKTY MOŻNA LICZYĆ?

W occie jabłkowym znajduje się wiele składników odżywczych, które są dobre dla organizmu. W starożytnej ludowej medycynie używany był jako lek na wiele problemów zdrowotnych. Udowodniono, że wpływa na:

- utratę masy ciała,

- obniża poziom cukru we krwi,

- łagodzi objawy cukrzycy.

Trzeba zaznaczyć, że dieta octowa ma swoich przeciwników i zwolenników. Przede wszystkim - jeśli liczycie na szybki efekt odchudzający w krótkim czasie, to będziecie rozczarowani . Utrata masy ciała na tej diecie następuje dość wolno. Trudno napisać, ile konkretnie możecie zrzucić, bo wszystko zależy od tego, jak podejdziecie do tej diety, z jakiej wagi początkowej startujecie i jaką macie przemianę materii.

Diety octowej nie powinny stosować na pewno osoby, które mają problemy z żołądkiem.

WIĘCEJ PODOBNYCH PORAD ZNAJDZIESZ  TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.