Seler naciowy i jego niezwykłe właściwości

Seler naciowy to niestety niedoceniane w polskiej kuchni warzywo. Poznaj listę jego licznych właściwości zdrowotnych! Przekonasz się, że warto po niego częściej sięgać!

www.halozdrowie.pl

Przyspiesza przemianę materii

Seler przyspiesza przemianę materii, nakręca metabolizm i wspomaga usuwanie szkodliwych produktów ubocznych tego procesu.

Ułatwia odchudzanie

To warzywo jest idealne dla osób, które są na diecie odchudzającej. Nie dość, że zawiera bardzo mało kalorii (100g selera naciowego = jedynie 13 kcal), to jeszcze pobudza przemianę materii i oczyszcza!

Działa przeciwbólowo

Udowodniono naukowo, że seler wykazuje właściwości przeciwbólowe. Picie wywaru z selera łagodzi bóle artretyczne.

Chroni przed nowotworami

Dzięki przeciwutleniaczom, czyli witaminom C i E, seler chroni skórę i cały organizm przed wolnymi rodnikami. Skutecznie je likwiduje.

Zatrzymuje młody wygląd na dłużej

Szklanka soku z selera wypijana regularnie na czczo oczyszcza organizm, likwiduje obrzęki, nawilża skórę, wzmacnia włosy i nadaje niesamowitą gładkość naszej cerze. Dzięki selerowi naciowemu dłużej zachowamy młody wygląd!

Ma działanie moczopędne

Jeżeli masz problemy z pęcherzem moczowym lub nerkami - sięgnij po selera! To warzywo jest wspaniałym naturalnym lekiem w przypadku kamicy nerkowej i przy zapaleniu pęcherza.

WIĘCEJ PODOBNYCH PORAD ZNAJDZIESZ  TUTAJ .

Copyright © Agora SA