Antyoksydanty. Sprawdź, jak wpływają na twój organizm!

Antyoksydanty występują w owocach, warzywach liściastych, zielonej herbacie i czerwonym winie. Działają na wolne rodniki, dzięki czemu gwarantują młodszy wygląd. Sprawdźcie, co się dzieje z waszym organizmem, gdy sięgacie po nie regularnie.

.. .

1. Wspomagają pracę mózgu

Magazyn "Neurology" opublikował badania, które wykazały, że osobysięgające po dużą ilość  przeciwutleniaczy mają lepszą zdolność koncentracji i pamięć krótkotrwałą. Zmniejsza się też w ich przypadku ryzyko wczesnej demencji.

Oczy a dietaOczy a dieta www.shutterstock.com shutterstock

2. Poprawiają wzrok

Na przykład jagody lub jarmuż zawierają luteinę, która chroni nasze oczy przed promieniowaniem UV. Warto pamiętać, że słońce nie jest sprzymierzeńcem naszych oczu. Może się przyczynić do zaćmy, degeneracji plamki żółtej, a nawet czerniaka oka.

.. shutterstock.com shutterstock.com

3. Odmładzają skórę

Od dawna wiadomo, że antyoksydanty odmładzają. Przeciwdziałają wolnym rodnikom, odpowiedzialnym za starzenie się naszej skóry.

Jednym z najważniejszych elementów leczenia nadciśnienia jest właściwa dieta Jednym z najważniejszych elementów leczenia nadciśnienia jest właściwa dieta  Shutterstock Shutterstock

4. Obniżają ciśnienie

Produkty bogate w antyoksydanty mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi, a także ilość złego cholesterolu. Ponadto poprawiają wrażliwość na insulinę.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ  TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.