Niebezpieczne związki. Nie mieszaj alkoholu z TYMI substancjami!

Zanim sięgniesz po drinka lub kieliszek czerwonego wina, sprawdź na jakie połączenia powinnaś uważać!

Nie powinnaś mieszać alkoholu z:

1. Energetykami

To bardzo zły pomysł! Napoje energetyczne są pełne kofeiny i innych substancji, które pobudzają organizm.

Sięgając po taką mieszankę powinnaś zachować ostrożność. Mieszanie energetyków z alkoholem trzykrotnie zwiększa ryzyko, że się upijesz!

2. Tabletkami na zgagę

Męczy cię zgaga, więc sięgnęłaś po leki? W takim razie odpuść sobie już alkohol! Badania wykazały, że przyjmując leki na zgagę i pijąc alkohol, stężenie alkoholu we krwi wzrasta blisko o 40%!

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie leki zobojętniające mają taki wpływ. W aptece znajdziesz też takie, które nie wchodzą w interakcje z etanolem.

3. Antybiotykami

Kończysz brać antybiotyk, ale czujesz się dobrze i masz ochotę się napić. Lepiej tego nie rób. Antybiotyk raczej nie wejdzie w interakcję z alkoholem (uwaga, niektóre wchodzą!), ale to nie znaczy, że nic się nie stanie.

Alkohol sprawia, że nasz organizm przestaje efektywnie walczyć z wirusami i bakteriami. Możesz przez to osłabić swoją odporność i szybko ponownie zachorować. Lepiej się wstrzymaj, dokończ antybiotyk, a potem z czystym sumieniem będziesz mogła się napić wina!

4. Lekami na alergię

Męczy cię alergia i przyjmujesz leki? Odstaw alkohol. Pamiętaj o tym, że leki przeciwalergiczne działają też uspokajająco! Jeżeli połączysz alkohol z lekami na alergię, bardzo szybko dopadnie cię senność i znużenie!

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.