Chcesz wyglądać jak Kayla Itsines? Oto jej 7 trików na płaski brzuch

Kayla Itsines jedna z najpopularniejszych trenerek fitness i guru Instagram, doskonale wie, jak zadbać o płaski brzuch. Chętnie dzieli się swoimi trikami, dzięki którym tak doskonale wygląd.

1. Zjedz przekąskę o 15.00

Okazuje się, że o tej porze dnia powoli zaczynamy odczuwać duży apetyt. Powoli opada stres całego dnia, kończymy pracę i do naszego mózgu dociera sygnał, że pora zjeść posiłek. Niestety w napadzie wilczego głodu często sięgamy po niezdrowe przekąski, np. chipsy czy czekoladę. Po takim posiłku wzrasta poziom insuliny i cukru we krwi, który równie szybko obada i zaczynamy odczuwać senność i jeszcze większy apetyt. Sięgnij zatem po zdrową przekąsek, jak: orzechy, pełnoziarniste krakersy czy suszone owoce.

2. Unikaj soli

Produkty o dużej zawartości soli powodują, że brzuch staje się spuchnięty. Staraj się unikać przetworzonych produktów, które zawierają dużo soli, np. gotowe sosy, słone przekąski czy zupy w proszku. Do swoich potraw zamiast soli staraj się dodawać ostre przyprawy, które nadadzą im smak.

3. Zwolnij podczas jedzenia

Spożywając posiłki w szybkim tempie, połykamy dodatkowe powietrze, które prowadzi do wzdęć brzucha. Pamiętaj, by każdy kęs jedzenia przed połknięciem przeżuć przynajmniej 20 razy.

4. Znajdź czas na relaks

Stres przyczynia się do zwiększonej produkcji kortyzolu. Niestety hormon ten powoduje, że w naszym organizmie gromadzi się tłuszcz. Postaraj się zatem nauczyć relaksacji. Najprostszym sposobem jest nauka głębokiego oddychania. Spróbuj na każdą godzinę w ciągu dnia wykonać 10 głębokich oddechów, aby się zrelaksować.

5. Pij zieloną herbatę

Zielona herbata to bogactwo przeciwutleniaczy, które pomagają zwiększyć metabolizm. Postaraj się pić 2-3 filiżanki zielonej herbaty dziennie.

6. Ogranicz spożycie cukru

Cukier to dodatek niemal każdego produktu spożywczego, który na co dzień kupujemy. Zawierają go nawet zdrowe produkty, takie jak jogurty. Pamiętaj, że cukier powoduje wzrost insuliny, a ona wpływa na odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha. Postaraj się zatem dokładnie czytać etykiety produktów, które kupujesz i sięgaj zawsze po te nieprzetworzone.

7. Wykonuj ćwiczenia kardio

Dzięki treningom kardio jesteśmy w stanie utrzymać metabolizm na właściwym poziomie i dodatkowo spalamy zbędny tłuszcz. Warto zatem codziennie spacerować przez 30 minut lub wykonać intensywny trening interwałowy.

Jak twierdzi Kayla Itsines, jeśli włączysz te kilka trików do swojej codziennej rutyny, będziesz cieszyć się płaskim brzuchem.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.