5 sztuczek, które przyspieszą metabolizm

To koniec morderczych treningów i spożywania potraw, które mają przyspieszyć metabolizm. Mamy dla ciebie kilka sztuczek, które nie zakłócą twojego stylu życia, a przyspieszą przemianę materii. Spróbuj z nich skorzystać, a na pewno nie pożałujesz.

1. Nie siedź w miejscu

Wstań od biurka, zacznij się ruszać i żuć gumę. Okazuje się, ze podczas najprostszych aktywności spalamy od 300 do nawet 2000 kalorii dziennie.

2. Pokochaj zieloną herbatę

Okazuje się, że zielona herbata może zwiększyć tempo przemiany materii nawet o 5 procent! Pamiętaj tylko, by jej nie dosładzać, tak by nie dostarczać zbędnych węglowodanów.

3. Pij więcej wody

Pijąc 8 szklanek wody dziennie, możemy zwiększyć spalanie kalorii aż o 30 procent. Warto dołożyć do szklanki z wodą imbir, który dodatkowo uodparnia organizm oraz pozwala utrzymać jelita w dobrej kondycji.

4. Pamiętaj o cytrynie

Dodaj cytrynę do herbaty lub wody. Dzięki temu dostarczysz do organizmu dużą dawkę witaminy C. Badacze z Uniwersytetu w Arizonie udowodnili, że osoby, które mają niedobór witaminy C, spalają nawet o 25 procent mniej kalorii podczas treningu.

5. Zacznij się śmiać

Badania opublikowane przez magazyn naukowy International Journal of Obesity pokazały, że podczas śmiania się spalamy więcej kalorii. Wydaje się to śmieszne? To dobrze - zacznij się śmiać. Pamiętaj, że podczas śmiania się doskonale też pracują mięśnie brzucha!

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.