Odchudzanie przez sen? To naprawdę działa

Zastanawiałaś się kiedyś, ile kalorii spalasz podczas snu? Dobrze przespana noc to klucz do pięknej sylwetki.

Utrata zbędnych kilogramów podczas snu, brzmi niewiarygodnie? Wszystko sprowadza się do jednego - przestań jeść na noc. Ostatnim posiłkiem powinna być kolacja, tak aby organizm mógł spokojnie odpocząć od jedzenia. Dodając do tego niski poziom stresu podczas snu, nasz organizm jest doskonale przystosowany do tego, by spalać zbędne kalorie. Jak twierdzi lekarz nefrolog Jason Fung: "otyłość nie jest kwestią tego jak dużo jemy i czy ćwiczymy, ale gospodarką hormonalną".

Podstawowa zasad odchudzania przez sen to robienie dużych przerw pomiędzy posiłkami. Ostatnim powinna być kolacja, a kolejnym śniadanie następnego dnia. Od zarania dziejów ludzie stosowali głodówki. Dzięki temu potrafili przetrwać w okresach, gdy nie mieli pożywienia.

Sen jest również niezwykle istotny w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Jeżeli nie dosypiamy mamy większe skłonności, by przybrać na wadze. Wszystko za sprawą hormonów, których praca ma wpływ na wagę ciała: leptyna wpływa na łaknienie, estrogeny decydują o tkance tłuszczowej, grelina wpływa na poziom głodu, glukagon utrzymuje stały poziom cukru, insulina wpływa na poziom cukru w krwi, tyroksyna przyspiesza metabolizm, testosteron buduje mięśnie. Pamiętaj, aby twoje hormony właściwie pracowały, musisz spać minimum 7 godzin.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.