Jeżeli masz przypuszczenia, że nie jesteś w stanie przestać jeść słodkie rzeczy, powinnaś zwrócić uwagę, czy nie jesteś uzależnienia od cukru . Oto trzy objawy, które mogą o tym świadczyć:
1. Zachłannie zjadasz słodycze i za każdym razem obiecujesz sobie, że to się nie powtórzy,
2. Samotnie jadasz słodycze i zawsze udajesz przed innymi, że jadasz ich na co dzień,
3. Zajadasz się słodyczami, kiedy jesteś smutna, znudzona lub samotna.
Jeżeli zauważasz u siebie, któryś z tych objawów, powinna ci się zapalić czerwona lampka.
autorfotolia.plCo robić, jeśli jesteś uzależniona od cukru?
Brzmi to poważnie i tak też należy to traktować. Nie bagatelizuj tego problemu. To, co pomoże ci zmienić swoje nawyki, to zrozumienie jakie korzyści płyną z ograniczenia spożycia cukru. Przede wszystkim możesz wysmuklić talię, zwiększyć zasoby energetyczne, łagodzić wahania nastroju, poprawić poziom cukru we krwi oraz poziom cholesterolu , zwiększyć wydajność układu odpornościowego, zmniejszyć napady głodu.
Kiedy już wiesz, jak ważne jest ograniczenie spożycia cukru, możesz przystąpić do działania. Przede wszystkim zacznij czytać etykiety na opakowaniach produktów spożywczych. Unikaj przetworzonej żywności, która zawiera więcej niż 10 gram cukru na porcję. Jeżeli masz ochotę na coś słodkiego, to sięgaj po lekkie przekąski , takie jak: suszone owoce, orzechy, świeże owoce.
Pamiętaj, że sama też możesz wykonać słodki deser . Dzięki temu znasz jego skład i masz pewność, że nie ma w nim zbędnego cukru.
Jak długo trwa detoks cukrowy?
Musisz liczyć się z tym, że pokonanie uzależnienia od cukru może zająć kilka tygodni, a nawet miesięcy. Kiedy już zaczniesz spożywać mniejszą ilość cukru, od razu zaczniesz dostrzegać korzyści. Daj sobie czas, by przyzwyczaić organizm do nowych nawyków żywieniowych. Z czasem sama się przekonasz, że już nie potrzebujesz opychać się słodyczami . Najważniejsze, byś wytrwała w swoim postanowieniu.
WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .