Zobacz co się stanie, jak przez 7 dni będziesz pić czarną kawę

Większość z nas tuż po przebudzeniu myśli o filiżance kawy. Lubimy latte z mlekiem i cukrem, z uwagi na jej delikatny smak i cudowną mleczną piankę. Czy zdecydowałabyś się na picie czarnej kawy, gdyby poprawiła jakość życia? Spróbuj przez 7 dni odstawić mleko i cukier, a pozytywnie się zaskoczysz.

1. Czarna kawa dodaje energii i zwiększa aktywność mózgu

Kofeina zawarta w kawie zwiększa poziom dopaminy w organizmie. Jak wiemy to hormon, który doskonale stymuluje pracę mózgu . Co więcej, dzięki działaniu pobudzającemu, nawet po nieprzespanej nocy będziesz tryskać energią.

autorfotolia.plautorfotolia.pl autorfotolia.pl autorfotolia.pl

2. Czarna kawa pomaga schudnąć

Pobudzające działanie kofeiny, wpływa nie tylko na nasz mózg. Zwiększa się również tempo przemiany materii. Kawa zatem pozwala szybciej spalać zbędny tłuszcz .

autorfotolia.plautorfotolia.pl autorfotolia.pl autorfotolia.pl

3. Czarna kawa to bogactwo składników odżywczych

Witaminy, minerały, przeciwutleniacze - kawa naprawdę to ma! Choć może zawartość składników odżywczych nie jest duża, to licząc kilka filiżanek kawy dziennie, możemy dostarczyć porządną dawkę cennych składników odżywczych.

4. Czarna kawa minimalizuje ryzyko niektórych chorób

Regularne picie kawy może zapobiegać chorobie Alzheimera, chorobom serce, depresji, chorobie Parkinsona czy cukrzycy. Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

autorfotolia.plautorfotolia.pl autorfotolia.pl autorfotolia.pl

5. Czarna kawa to lek przeciwbólowy

Po wpływem kofeiny blokują się receptory adenozyny, co przynosi ulgę w bólu. Choć to wspaniała właściwość, pamiętaj że nie można polegać na kawie, jak na długoterminowym leku przeciwbólowym.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.