Nowe badania: wielbiciele czekolady mają lepszą pamięć!

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby czekolady! Mogłybyśmy ją jeść ciągle, bo jest pyszna i poprawia nastrój, jednak każdy wie, że trzeba na nią uważać! Dobra wiadomość dla czekoladoholików... najnowsze badania naukowców wykazały, że można jeść tyle czekolady, ile się chce (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku :)

Okazuje się, że czekolada ma pozytywny wpływ na na nasze zdrowie, samopoczucie, a do tego... sprawia, że jesteśmy mądrzejsi!

Niedawno przeprowadzono badania na 968 osobach w wieku 29-98 lat. Wykazały one, że czekolada ma wiele zdrowotnych korzyści.

.. .

Osoby regularnie jedzące czekoladę miały lepszą pamięć wzrokową i zdolność zapamiętywania. Potrafiły lepiej się skoncentrować i wykazywały umiejętność abstrakcyjnego myślenia.

Ponadto czekolada, co udowodniono naukowo, spowalnia proces starzenia się naszego mózgu i zmniejsza ryzyko wielu chorób, m.in. demencji.

.. .

Każdy kto dba o figurę wie, że nie da się jeść codziennie całej tabliczki czekolady, ale warto od czasu do czasu sięgnąć po kilka kostek ciemnej czekolady! :)

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.