7 rzeczy, których nie wiedziałaś o kawie!

Nie wyobrażasz sobie dnia bez filiżanki kawy? Pijesz ją bardzo często, a jak dużo o niej wiesz? Zobacz 7 zaskakujących faktów o kawie! :)

.. .

1. Kawa nowym paliwem?

Naukowcy badają nowe zastosowania ziaren kawy. Jak się okazuje kawa nie tylko pobudza nas, ale być może w przyszłości będzie mogła zastąpić... paliwa kopalne, które będą mogły zasilać silniki! Wow!

.. .

2. Jak została odkryta kawa?

Wieki temu mieszkańcy Etiopii zaczęli karmić swoje kozy ziarnami kawy. Zdumieni zauważyli, że ich zwierzęta zaczęły biegać i tryskać energią! Dzisiaj wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez tego aromatycznego napoju!

.. .

3. Kto wymyślił kawę rozpuszczalną?

Był to George Washington, który był amerykańskim naukowcem i botanikiem. W 1906 roku stworzył kawę rozpuszczalną, który dzisiaj bije rekordy popularności!

.. .

4. Ziarna kawy są tak naprawdę... pestkami owoców

Kawa zazwyczaj kojarzy nam się z suszonymi i palonymi ciemnymi ziarnami. Tak naprawdę są pestkami czerwonych owoców jagodowych, które z wyglądu przypominają owoce acai. Nie tylko podobnie wyglądają, ale także mają podobne właściwości: są bogate w antyoksydanty i dodają energii.

.. .

5. Skąd się wzięła kawa Americano?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd się wzięło określenie kawa Americano? Amerykańscy żołnierze, stacjonujący w Europie pili mocną, ciemną kawę, którą rozcieńczali wodą. Teraz wszystko jasne... :)

.. .

6. Gdzie się pije najwięcej kawy?

Kawa jest drugim najczęściej sprzedawanym towarem na ziemi!! W Stanach Zjednoczonych, nowojorczycy zużywają 7 razy więcej kawy niż w jakimkolwiek innym państwie!

.. .

7. Kawiarnia miejscem towarzyskich spotkań

Ludzie od zawsze uwielbiają przesiadywać w kawiarniach! To najczęstsze miejsce spotkań towarzyskich. W 1675 roku król Anglii Charles II postanowił to zmienić! Uważał, że kawiarnie są miejscem spotkań, podczas których ludzie spiskują przeciwko niemu. Postanowił je wszystkie zamknąć, wydając odpowiedni ukaz. Wywołało to tak wielki bunt, że tydzień później kawiarnie zostały otwarte na nowo.

WIĘCEJ PROSTYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.