Rzuciłeś palenie? Sprawdź, co powinieneś jeść, żeby oczyścić organizm

Właśnie rzuciłeś palenie albo jesteś w trakcie tej ciężkiej walki? Dowiedz się jakie produkty sprawią, że twój organizm odetchnie z ulgą,

paleniepalenie www.wyborcza.pl

Dym tytoniowy zatruwa nie tylko płuca, lecz także cały organizm, dlatego proces oczyszczania płuc po rzuceniu palenia należy rozpocząć od detoksykacji organizmu. W jadłospisie palacza i osoby zrywającej z nałogiem główną rolę powinny odgrywać produkty, które regenerują rzęski odpowiadające za oczyszczanie płuc.

detoxdetox PicMonkey Collage

Idealnym produktem oczyszczającym nasze płuca jest rozmaryn. Posiada on właściwości rozgrzewające, dzięki czemu pomaga oczyszczać płuca z flegmy i toksycznych substancji. Zwiększa cyrkulację powietrza i rozluźnia obkurczone kanaliki oskrzelowe, tym samym poprawiając kondycję dróg oddechowych. Dodatkowo jest przeciwutleniaczem, dzięki czemu zapobiega rozwojowi raka płuc.

Tymianek działa rozkurczowo i wykrztuśnie. Pomaga on w odksztuszaniu szkodliwych substancji z płuc.

Imbir posiada olejki eteryczne, które rozgrzewają płuca, rozrzedzają śluz i pobudzają jego wydzielanie. Dzięki temu organizm szybciej usuwa substancje chorobotwórcze.

Chrzan również bardzo dobrze sprawdzi się jako produkt oczyszczający. Zawarta w nim synigryna, która nadaje charakterystyczny, ostry smak, skutecznie zwalcza bakteryjne infekcje dróg oddechowych.

detoxdetox PicMonkey Collage

Nie tylko zioła i przyprawy sprawią, że nasz organizm po rzuceniu palenia będzie oczyszczony. Idealnie sprawdzają się też owoce takie jak: ananas, suszona morela, bądź brzoskwinia oraz awokado.

W składzie ananasa znajduje się bromelaina - enzym z grupy proteaz, wyodrębniony z soku mlecznego ananasa. Bromelaina absorbuje toksyczne substancje i chore komórki znajdujące się w płucach. Wspomaga także rozkład białek do aminokwasów, które są wykorzystywane w celu budowy nowych komórek.

Awokado jest także pełne antyoksydantów, które oczyszczają płuca. Suszone morele i brzoskwinie zawierają dużo beta-karotenu, który wspomaga pracę układu oddechowego.

cytrusycytrusy deccoria.pl

Idealnie sprawdza się też cytryna, karczochy czy czosnek. Zioła, które oczyszczą nasz organizm to np. pokrzywa, dziurawiec i mięta.

Bardzo ważne jest też uzupełnianie płynów. Należy pamiętać o wypiciu minimum 8 szklanek wody. Niegazowana woda sprawia, że nikotyna jest szybciej wydalana z organizmu.

Więcej  historii znajdziesz  TU .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.