Pizza i hamburger w trakcie diety? TAK!

Jesteś na diecie i odmawiasz sobie kawałka pizzy ze znajomymi? To duży błąd! Podczas zrzucania zbędnych kilogramów można zastosować tak zwany cheat meal. Jest to jeden wysokokaloryczny posiłek w ciągu tygodnia, który pomoże nam pozbyć się dodatkowych kilogramów. Przeczytajcie sami!

cheat mealcheat meal www.rikuhakanen.com

www.rikuhakanen.com

Cheat meal to inaczej oszukany posiłek, na którego moda przyszła do nas zza oceanu. Naukowcy dowiedli, że ten jeden wysokokaloryczny posiłek w tygodniu, może przyczynić się do przyspieszenia zrzucania nadwyżkowych kilogramów.

cheat mealcheat meal www.metrx.com

www.metrx.com

Podczas diety odchudzającej dostarczamy organizmowi o wiele mniej kalorii niż zużywamy. Jeżeli dodamy do tego jeszcze naszą aktywność fizyczną możemy mieć spory niedobór (dlatego tak ważny jest prawidłowy bilans kaloryczny! Nie jemy mniej, ale zdrowiej). Na tym polega cały sekret skutecznego odchudzania. Często jednak nasz organizm zostaje wtedy wprowadzony w tzw. stan awaryjny, który oznacza, że nasz metabolizm wolniej pracuje i zamiast chudnąć, nasza waga stoi w miejscu lub nawet (o zgrozo!) tyjemy.

Dzięki zjedzeniu właśnie tego jednego wysokokalorycznego posiłku, możemy skutecznie pomóc naszemu metabolizmowi, pobudzając go do prawidłowej pracy.

Ten jeden specjalny posiłek w tygodniu pomaga wyzwolić wydzielanie leptyny - hormonu tkanki tłuszczowej, który odpowiada za poczucie sytości, jednocześnie hamując wydzielanie hormonu odpowiedzialnego za uczucie głodu.  Cheat mealCheat meal www.bodybuilding.com

www.bodybuilding.com

Jednorazowe dostarczanie dużej ilości kalorii pomoże nam również pomóc w spalaniu tłuszczu podskórnego. Zwiększy on podstawową przemianę materii oraz termogenezę.

Taki oszukany posiłek podczas diety jest ważny także ze względów psychicznych. Dieta wiąże się z ciągłymi wyrzeczeniami, więc dobrze od czasu do czasu od niej odpocząć.

cheat mealcheat meal pixabay.com

pixabay.com

Warunki konieczne:

- co najmniej dwutygodniowa dieta redukcyjna przed oszukanym posiłkiem

- stosujemy tylko raz w tygodniu!

- jeden posiłek nie powinien dostarczyć więcej, niż 1000 kcal

- cheat meal należy spożyć w ciągu dnia, nie na noc

Co wy na to?

Więcej  historii znajdziesz  TU .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.