Zielona kawa - cenne wsparcie dla będących na diecie

Zielona kawa to jeden z tych produktów spożywczych, które w ostatnich miesiącach cieszą się szczególnie dużym pochodzeniem. Zainteresowanie nią jest przede wszystkim konsekwencją charakterystycznych dla niej właściwości odchudzających, warto więc zastanowić się nad tym, na ile może być ona skuteczna.

Zielona kawa i odchudzanie

Jeśli wierzyć producentom zielonej kawy, mamy do czynienia z produktem niemal idealnym. Jej właściwości są w stanie zaimponować nawet tym osobom, które zwykle podchodzą sceptycznie do naturalnych wspomagaczy odchudzania. Wymienia się wśród nich między innymi: przyspieszenie tempa, w jakim zachodzi przemiana materii, zmniejszenie łaknienia, pomoc w walce z cellulitem, przypływ energii, której tak często brakuje osobom stosującym dietę, a także skuteczną walkę ze zbyt wysokim cholesterolem.

Niestety, jeszcze przed sięgnięciem po ten specyfik warto uświadomić sobie, że nie każdy może liczyć na wsparcie z jego strony. Dominującymi składnikami zielonej kawy kwas chlorogenowy i kofeina, a ta ostatnia nie zawsze wpływa najlepiej na nasz organizm. Po zieloną kawę nie powinny więc sięgać osoby, które jeszcze nie ukończyły szesnastego roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby zmagające się z chorobami serca oraz cukrzycy. Zielona kawa nie jest też wskazana, jeśli zmagamy się z nadciśnieniem.

Zielona kawa - opinie

Na forach internetowych i w tak zwanej prasie poradnikowej coraz częściej możemy przeczytać o osobach, które zdecydowały się na stosowanie zielonej kawy i są wyjątkowo zadowolone z efektów, do których doprowadziła taka decyzja. Niestety, nie oznacza to, że mamy do czynienia z cudownym rozwiązaniem, które zagwarantuje nam możliwość szybkiej utraty wagi bez konieczności stosowania diety. Owszem, badania prowadzone przez naukowców potwierdzają, że składniki zawarte w zielonej kawy mogą wspierać walkę ze zbędnymi kilogramami, jeśli jednak zapomnimy o znaczeniu aktywności fizycznej i zmiany nawyków żywieniowych, trudno będzie nam liczyć na spektakularne efekty kuracji odchudzającej.

Naukowcy zwracają również uwagę na to, że zielona kawa jest rozwiązaniem, którym zajmują się dopiero od niedawna. Owszem, mogą przedstawić wyniki badań potwierdzających, że jest to skuteczny suplement diety wspierający odchudzanie, ciągle jednak nie potrafią precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, które składniki zielonej kawy odpowiadają za najbardziej satysfakcjonujące rezultaty kuracji.

Zielona kawa - jak stosować

Zielona kawa zazwyczaj jest sprzedawana w kapsułkach, a jej cena wynosi około 30 złotych za opakowanie liczące 60 kapsułek. Różnice są nieznaczne i uzależnione przede wszystkim od tego, który z producentów zajmuje się promowaniem tego rozwiązania. Zawartość kofeiny w jednej kapsułce zazwyczaj jest równa tej, z jaką mamy do czynienia pijąc pół szklanki kawy, stosowanie suplementu diety przed snem może więc zapewnić nam bezsenną noc. Zazwyczaj zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki w ciągu dnia, przed głównym posiłkiem. Warto też pamiętać o popiciu jej dużą ilością płynów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.