Najlepszym lekarstwem na kaca jest... nie uwierzysz!

Każdemu czasem zdarza się przesadzić z alkoholem. Metod na walkę z kacem jest wiele, ale które są naprawdę skuteczne? Naukowcy z brytyjskiego Royal Society of Chemistry doszli do wniosku, że najlepszym lekarstwem na syndrom dnia poprzedniego jest miód.

Miód bogaty jest w cenne przeciwutleniacze, potas i łatwo przyswajalny cukier, co czyni z niego jedną z najskuteczniejszych broni przeciw nieprzyjemnym dolegliwościom. Brytyjski naukowcy odkryli, że pomaga on również rozkładać alkohol na nieszkodliwe produkty uboczne. Fruktoza zawarta w miodzie jest w stanie zneutralizować szkodliwy aldehyd octowy, przekształcając go w kwas octowy, który jest z łatwością spalany przez organizm.

Warto zjeść łyżkę miodu już w trakcie spożywania alkoholu, ponieważ potas i sód przyspieszą procesy przemiany materii, które pomogą nam uniknąć kaca.

Żeby najlepiej skorzystać z dobroczynnych właściwości miodu należy popijać napój na jego bazie z przegotowaną wodą i dodatkiem soku z cytryny - doda nam energii i pomoże skutecznie wyleczyć kaca.

dddddddd fot. Shutterstock fot. Shutterstock

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.