Dietetyczna cola pomaga schudnąć LEPIEJ niż woda

Nastała nowa era w odchudzaniu?

www.zywieniemistrzow.p

Picie słodzonej słodzikami coli, zamiast używanego w zwykłym napoju cukru, powoduje zmniejszenie jej kaloryczności i co za tym idzie, masy ciała.

Naukowcy University of Bristol opublikowali w International Journal of Obesity swoje badania, w których dowodzą, że takie dietetyczne napoje mogą być nawet bardziej pomocne w kwestii odchudzania niż woda.

Nie tak dawno temu, dowiedzono, że takie napoje są błogosławnieństwem dla tych, którzy uwielbiają słodycze i nie mogą się powstrzymać od słodkich przekąsek. Słodziki bowiem potrafią powstrzymać hormony odpowiadające za nasz apetyt i tym samym spowodować pohamowanie napadów jedzenia. Dodatkowo udowodniono, że cola nie powoduje, tak jak woda, nagłego uczucia głodu. Badania tym samym dowodzą, że napoje dietetyczne moga pomóc w redukcji wagi bardziej niż woda.

Naukowcy przebadali większość niskokalorycznych słodzików dodawanych do dietetycznych odpowiedników, w tym aspartan (dodawany do dietetycznej coli), Stevię (dodawany do Sprite'a i coli Life), sacharozę i sukralozę (znaleziona w dietetycznej Pepsi).

cola, fitnesscola, fitness www.dailymail.co.uk www.dailymail.co.uk

Odkryli, że spożywanie słodzików zamiast cukru pomaga zredukować nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Profesor Peter Rogers, z University of Bristol mówi: "Powinniśmy zastanowić się nad ciągłym zadawaniem pytania, czy takie dietetyczne napoje są dobre, czy złe, zamieniając je na kwestię ich jak najlepszego wykorzystania w praktyce, aby pomóc w osiągnięciu konkretnych celów w zakresie zdrowia publicznego, takich jak ograniczenie spożycia cukrów prostych i energii".

Autorzy brali pod uwagę badania, w których zwierzęta i ludzie spożywali słodziki, jako część ich nierestrykcyjnej, chronodiety. Nie mówimy tutaj o pochłanianiu setek tabletek dziennie.

Nie jest tajemnicą, że szklanka zwykłej coli ma ponad 200 kcal, a butelka dietetycznej coli tylko 2 kcal. Jednak badania wskazują, że ludzie potrafią zaoszczędzić między 75 a 515 kcal dziennie, pijąc dietetyczne napoje oraz jedząc dania zawierające słodziki zamiast cukru.

Faktem także jest to, że niskokaloryczne słodziki, nie tylko pomagają kontrolować wagę, ale są dobre dla naszych zębów.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII - TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.